Deník o tom informoval Karl Matschiner, mluvčí okresu Freyung - Grafenau. Malý pohraniční styk, který umožňoval návštěvu Bavorska na čtyřiadvacet hodin bez testu či karantény, je zastaven. „Výjimka zůstává pouze pro příhraniční zaměstnance, studenty a návštěvy rodinných příslušníků,“ vysvětlil Karl Matschiner s tím, že ani obyvatelé Bavorska nesmějí do Česka na nákupy. Výjimka návštěvy byla ale rozšířena, platí také pro prarodiče.

Pendleři nemusejí povinně na test, ale i tak ho úřady doporučují. Při cestě do práce u sebe musejí mít potvrzení o zaměstnání.

Nařízení platí do 5. ledna. Karl Matschiner ale upozornil, že malý pohraniční styk je pro oba státy natolik důležitý, ze může být obnoven jakmile to dovolí klesající počet výskytu infekce.

Němci udávají hodnotu výskytu infekce přepočtenou na 100 tis. obyvatel a přísnější opatření mohou vstupovat v platnost podle její výše i v jednotlivých okresech. V okrese Freyung – Grafenau, kde je výskyt na hodnotě 371, proto platí například i rozšířená pravidla. Ta jsou stanovena od výskytu 200 a například vymezují také delší zákaz vycházení, zvyšují počet čtverečních metrů pro jednu osobu v obchodě a uzavírají části škol nebo zavádějí střídavou výuku.

Vir v Bavorsku:
- Nejvyšší výskyt hlásí okres Regen (592). Následují okresy Freyung-Grafenau (371) a Passau (329).
- Nad dvě stě má také okres Landshut (223).
- Pod hranicí stovky byl z příhraničních okresů včera jen okres Cham (79).
Číslo udává hodnotu výskytu infekcí za posledních 7 dnů v přepočtu na 100 tis. obyvatel.
Zdroj: pnp.de