Poslední rozloučení s Jaromírem Schelem se koná ve čtvrtek 16. 7. od 13 hodin v českobudějovickém krematoriu.

Někdejší dlouholetý ředitel Metropolu přišel do Českých Budějovic v šedesátých létech ze středních Čech, kde se narodil v roce 1940. Za více než půlstoletí pracovního i osobního života inicioval či se velmi aktivně zúčastnil organizace a produkce řady kulturních akcí, výstav, besed, divadelních i hudebních produkcí. Se svou manželkou Alenou posledních dvacet let vedl Komorní galerii U Schelů v Panské ulici.

Působil jako předseda spol-ku Města Otakarova, který v Budějovicích sídlí a provozuje muzeum Přemysla Otakara II. v Železné panně.

Významná byla jeho angažovanost i na poli charity. Jako nedávný předseda českobudějovických rotariánů spoluorganizoval sbírky na podporu hendikepovaných, zejména slabozrakých a slepých spoluobčanů. V letech 2015–2019 předsedal Seniorskému senátu města.

Jaromír Schel obdržel v loňském roce medaili města České Budějovice „Za zásluhy“. Především si však zaslouží uznání za velkou pracovitost, široký rozhled a tolerantní přístup k životu. Pracoval opravdu do posledních chvil, a tak se můžeme brzy těšit na jeho vzpomínkovou knihu, kterou stačil nedávno dokončit.

Svatomír Mlčoch