Pokud si dáte na zahrádce budějovické restaurace pivo, nemusíte se bát, že vám natočí pod míru. Horší už je to s tvrdým alkoholem. Takový závěr plyne z čtvrteční kontroly České obchodní inspekce, k níž se připojil i Deník. V podnicích číšníci nedodrželi předepsanou míru nápojů u panáků, provozovatelé slíbili nápravu.

S inspektory vyrážíme do terénu krátce před polednem. Jedeme na kolech jako běžní zákazníci, možná turisté na dovolené. Zaměstnanci restaurací totiž nesmí až do poslední chvíle tušit, že do podniku dorazila kontrola.

Usedáme na zahrádce hotelu Budweis u slepého ramene Malše. Objednáváme dvě piva, víno a dva panáky tvrdého alkoholu. Ničeho se však ani nedotkneme. „Počkáme, jestli piva vystoupají na míru, až spadne pěna. U toho mého si nejsem moc jistý," komentuje jeden z dvojice inspektorů.

Vzápětí si řekne o účtenku 
a až poté vytahuje služební průkaz. Ověří si tak, zda číšník vrací zákazníkům správný obnos. Když ke stolu dorazí ředitelka hotelu Eva Sebroňová, je čas přeměřit množství nápojů ve sklenicích.

Pivo a víno míru splňují, ale 
u tvrdého alkoholu k rysce kus chybí. „Hrozně mě to mrzí. Mohou za to nekvalitní zaměstnanci. Nejradši bych si všechno dělala sama, pak by to bylo v pořádku," kroutí hlavou ředitelka.

Inspektor vytahuje z batohu pipetu. „Přesně doměříme, kolik chybí, a vypočítáme, 
o kolik peněz byl vlastně zákazník ošizen," vysvětluje.
Všechny nápoje se poté vrací zpět netknuté. Inspektoři samozřejmě v práci pít nesmí a oba říkají, že je to 
v tuhle denní dobu ani neláká. Místo toho zasedají ke stolu 
a začínají se věnovat úřadování. Je nutné vyplnit protokoly o kontrole a uložené pokutě. Z batohu proto vyndají notebook, a dokonce přenosnou tiskárnu. „Jo, jeden z nás s sebou musí vozit jedenáctikilový náklad," smějí se.

Naopak ředitelka hotelu důvod k radosti nemá. Platí pokutu a slibuje, že bude situa᠆ci řešit. „Jsem z toho upřímně velmi nešťastná, v branži dělám přes třicet let a z duše nenávidím takovéhle šizení. Bude se to řešit poměrně ostře, možná i výpovědí," říká.

Od slepého ramene Malše přejíždíme na náměstí. Ke druhé kontrole si vybíráme zahrádku restaurace a kavárny Apollo a objednáváme totéž, co na předchozím místě.

U obou piv je na první pohled zřejmé, že s těmi problém nebude. Hladina po opadnutí pěny vystoupá nad rysku. Víno a tvrdý alkohol ale musí inspektoři po prozrazení své totožnosti přelít do cejchovaných sklenic.

Víno dosahuje těsně k rysce, do panáků však číšnice nalily málo. „To je naprosto zbytečná chyba," reaguje provozovatel Martin Štiak. I zde tedy přichází na řadu pipeta a pokuta.

Také Martin Štiak slibuje nápravu. „Bohužel brigádnice nepostupují tak, jak mají. Já určitě nechci, aby lidé byli okrádaní. Budu to řešit finančním postihem," říká.

Touto kontrolou inspektoři včera skončili. Podobné akce jsou ale nyní jejich každodenní činností. Kromě Budějovic vyráží často na Lipno, Orlík nebo do kempů podél Vltavy.