Za požár na interním oddělení českobudějovické nemocnice mohla elektrotechnická závada na zářivkovém tělese. Osmdesátiletá pacientka Anna Kollerová, jež byla v ohořelém pokoji nalezena mrtvá, zemřela ještě před požárem na selhání srdce a její skon tak s událostí nesouvisí. Vyplývá to z právě uzavřeného policejního vyšetřování případu.

„Bylo nám od začátku jasné, že to tak skončí. V pátek nám přišel dopis od ředitele nemocnice, ve kterém nám pouze vyjádřil lítost nad tím, co se stalo. Žádné další kroky ale prý nemocnice v této záležitosti dělat nebude,“ svěřil se Deníku vnuk zemřelé ženy Jindřich Klíma.

Jak dále doplnil, je přinejmenším podivné, že babiččinu pitvu prováděl bývalý člen představenstva nemocnice a současný primář soudnělékařského oddělení František Vorel.

Sama nemocnice však podezření ze střetu zájmů odmítá. „Primář Vorel je kvalifikovaný soudní znalec a v tomto případě nevystupoval jako zaměstnanec nemocnice, ale jako nestranný odborník. Jakýkoliv střet zájmů proto jednoznačně odmítáme,“ ohradil se proti tomuto tvrzení mluvčí nemocnice Jan Dušek.

„Během vyšetřování vyhotovili znalci a experti z oboru soudního lékařství a elektrotechniky několik odborných vyjádření a posudků. Mimo jiné se zabývaly otázkami typu, co bylo příčinou požáru a také, zda dotyčná paní zemřela následkem požáru či požár nebyl příčinou její smrti,“ přiblížila podrobnosti čtyři měsíce dlouhého vyšetřování krajská policejní mluvčí Lenka Heřmanová.