Tradiční soutěž Rozkvetlé město se v Českých Budějovicích prodlužuje až do 31. srpna 2021, tedy o 14 dní. „V létě jsou lidé na dovolených a prázdninách, tak jsme se rozhodli, že jim dáme šanci ukázat, co vypěstovali, až se vrátí a budou na to mít čas a chuť,“ říká náměstek primátora Ivo Moravec s tím, že soutěž je rozdělena do dvou kategorií. V jedné budou hodnoceny květiny zdobící okna a balkóny, druhá kategorie cílí na předzahrádky domů, květinové záhony a další kreativní výtvory obyvatel Budějovic.

V minulosti dostala například zvláštní cenu účastnice, která kromě snímků květin a zeleniny na balkóně do soutěže přispěla navíc i novinami, které psala o životě rostlin na balkóně.

Letošní ročník má dvě novinky. Soutěžící se mohou zapojit podáním předtištěné papírové přihlášky stažené z městského webu, nebo si ji mohou osobně vyzvednout a poté doručit i s fotografiemi výzdoby v městském informačním centru v budově radnice na náměstí Přemysla Otakara II. A stále samozřejmě trvá účast v soutěži přes počítač tak, že lidé pošlou své kontaktní údaje a fotografie vlastní květinové výsadby na e-mailovou adresu rozkvetlemesto@c-budejovice.cz.

Květinová výzdoba centrálního parku Nemocnice v Českých Budějovicích
Uzdravování tu jde snadněji. V budějovické nemocnici léčí i rozkvetlý park

„Další příjemnou a snad i motivující zprávou je, že se do květinové hry mohou zapojit i ti, kteří se starají a zkrášlují pestrobarevnou výzdobu na městských pozemcích, čímž se vlastně ocení jejich snaha o zušlechťování veřejného prostoru. Ceny jsou velmi zajímavé! Za první místo bude v obou kategoriích 10 tisíc korun, za druhé sedm tisíc, za třetí pět tisíc, za čtvrté tři tisíce a za páté místo budou dva tisíce korun. Pokud vás soutěž zajímá, sledujte městský facebook. Šance na výhru je opravdu veliká, peníze dostane hned deset úspěšných účastníků,“ dodává Ivo Moravec.

Předepsanou přihlášku do soutěže a více informací zájemci naleznou na : https://www.c-budejovice.cz/rozkvetle-mesto