Tentokrát se majitelé účastnických karet, které jsou právě v předprodeji, vydají v sobotu 30. května na cestu do minulosti. „Čeká je setkání s pračlověkem, praotcem Čechem, husity, let do vesmíru s Gagarinem, zažijí něco ze středověku, dob zámořských objevů a zlaté horečky i atmosféru hippies. Po letech se do lesa vrátí i dinosaurus, který zdobí chodbu v rudolfovské škole," naznačuje hlavní pořadatel Jiří Fink.

O to, aby se na trase plné zábavných úkolů dětem líbilo, odnesly si hezké zážitky a trochu poučení, se postará celá řada dobrovolníků, z nichž mnozí už řadu měsíců vymýšlejí program, připravují kostýmy, rekvizity a obstarávají spoustu dalších nezbytností. Zanedlouho je čeká složitá logistická akce, doladění detailů trasy, příprava jednotlivých stanovišť v terénu i zázemí akce. Na stanovištích si pak budou se stovkami dětí celý den hrát a na závěr se pustí do balení a důkladného úklidu.

Zkrátka připravit Pohádkový les je velká dřina, ale jak se dlouholetí pořadatelé shodují, za nelíčenou dětskou radost jim to pokaždé stojí. Přesto bývá pokaždé otázkou, zda se jich sejde dost. „Letos se nám z pracovních, zdravotních, rodinných či jiných důvodů částečně rozpadl kolektiv náčelníků stanovišť, který je pro organizaci životně důležitý. Po celých šestnáct ročníků jsme dokázali postavit v Pohádkovém lese alespoň dvacet stanovišť. Ještě na začátku letošního března to vypadalo maximálně na osm stanovišť," líčí neradostné vyhlídky letošního jara Jiří Fink.

I z těch ale naštěstí, částečně i díky ochotným čtenářům Českobudějovického deníku, sešlo. „Na výzvu se někteří pořadatelé přihlásili a dokonce jsou ochotni stát se náčelníkem a stanoviště připravit. Svitla naděje pro budoucnost Pohádkového lesa. Další dobrovolníky hledáme stále dál. V současné době máme na seznamu šestnáct, možná i sedmnáct stanovišť, na přípravu dalších už asi není dost času, ale posily neodmítáme," těší Jiřího Finka ochota dalších lidí.

Zároveň ale myslí už i na další ročníky. „Jsme rádi i za kontakty na lidi, kteří jsou ochotní pomáhat nám i v příštích letech. Pohádkový les budeme pro děti připravovat, pokud bude mezi námi dostatek ochotných a nezištných pořadatelů," vyzývá.