Milan Říha z Biologického centra AV ČR na přednášce shrne nejnovější a nejdůležitější objevy o rozmístění ryb v našich přehradních nádržích a představí zcela jedinečné ukázky ze života ryb. „V našem týmu se zabýváme rozmístěním ryb ve velkých stojatých vodách již řadu let a za tu dobu jsme odhalili mnoho zajímavostí o tom, kde ryby jsou a co je k tomu vede,“ říká Milan Říha. Dříve k výzkumu používali především klasické výzkumné metody, které hodně napověděly o rozmístění jednotlivých druhů. V současnosti začali využívat nové metody, které dovolují detailně sledovat pohyb konkrétních jedinců a zjistit tak prozatím netušené detaily o životě jednotlivých druhů.

Přednáška Kdepak ty ryby asi jsou? Rozmístění a chování ryb ve velkých stojatých vodách se koná v úterý 15. 5. v 16 hodin v historické budově Jihočeského muzea v Dukelské 1 v Českých Budějovicích. Vstup je zdarma.

Cyklus Akademické půlhodinky společně připravují Biologické centrum Akademie věd ČR a Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích. Anotace přednášek a informace o přednášejících jsou k dispozici na stránkách Biologického centra i Jihočeské univerzity.