Oproti rannímu náporu jsou přes poledne dobře průjezdné i příjezdové cesty k výstavišti. Davy návštěvníků se nyní soustředí především uvnitř areálu, kde je prakticky hlava na hlavě. Ani na parkovištích není příliš volného místa. Odpoledne lze ale očekávat obdobnou špičku, jakou už měst zažilo ráno. Do tradičního přesunu obyvatel z práce domů se přidají i návštěvníci výstavy.

„Do práce jsem jel dnes raději na kole. A dobře jsem udělal. Fronta stojí dokonce od semaforů na křižovatce Dlouhé louky a Husovy třídy až k bráně výstaviště, z parkovišť se prakticky nedá vyjet. Kdyby to aspoň řídila policie, aby se ty kolony snáz pohybovaly,“ postěžoval si Jan Synek po cestě ze sídliště Máj do centra města.

Krátce po zahájení výstavy už policisté v nejproblematičtějších místech drželi situaci v rukou. Hlídky usměrňovaly provoz u přechodu před hlavní bránou výstaviště, ruční obsluhy semaforů se ujali lidé v uniformách také na nejvytíženějších křižovatkách.

Kolony popojížděly prakticky na všech příjezdových cestách do města. Například na Okružní ulici je auto za autem od kruhového objezdu u výpadovky na Lišov až po Pražskou třídu, ale projet se dalo do deseti minut.

Parkoviště poblíž výstaviště zatím přeplněna nejsou. U obchodních domů Tesco, Baumax i Kaufland je dost volných míst, ta plná jsou obsazena v drtivé většině budějovickými značkami.

Redakční hlídka opakovaně projela nejvytíženější křižovatky i centrum města. Ani v ucpaných úsecích nečekala déle než deset minut.

Situaci nadále sledujeme.