Za svůj hrdinský čin dostali včera Michal Mrkáček (22) a Jiří Jindra (19) ocenění od ředitele jihočeské Policie ČR Radomíra Heřmana i od hejtmana Jana Zahradníka.

„Šli jsme domů z diskotéky, a když jsme slyšeli křik, běželi jsme na pomoc,“ vrací se k události z 18. května Michal Mrkáček. „Viděl jsem chlapa, jak leží na ženské, tak jsem ho odtrhl. Chtěl se z toho vyvlíknout. Jenže to na nás neplatilo. Byl to Slovák, který šel na ubytovnu. Ta žena nám moc děkovala,“ říká Mrkáček.

„V té chvíli jsme se ani nebáli,“ pokračuje jeho kamarád Jiří Jindra. „Přimáčkli jsme muže na plot a čekali, až přijede policie. Doma jsme se s tím pak hned pochlubili,“ smějí se oba, jak mohou být noční návraty prospěšné.

Jejich rychlé rozhodnutí a hrdinství ocenil ředitel policie Radomír Heřman. „Doba je taková, jaká je, a proto se stále méně setkáváme s příkladnou pomocí druhým,“ poděkoval oběma Heřman.

Radomír Heřman včera ocenil i policistu Štěpána Podskalského (38) ze Strakonicka. Ten nedávno pomohl při zadržení pachatele, který střelbou ohrožoval okolí.