„Lékař zde sice jezdit bude, ale do budoucna to vůbec není vyřešené! Proto rada města navrhuje legislativní změny, aby mladí lékaři mohli ihned po škole sloužit u záchranky,“ řekl k ostatním zastupitelům starosta Karel Hájek (US–DEU). „Teď je na tahu kraj, ten může legislativní změny prosadit. Protože toto je problém celého státu, ne jen náš,“ dodal Hájek s tím, že dnes musejí lékaři ještě po škole odpracovat šest let a pak až nastoupit do sanitek. „Hejtman Jan Zahradník mne ubezpečil, že zde lékaři budou. Lidé se tak nemusejí ničeho bát,“ uzavřel starosta.


Proti starostovým vyjádřením se ale hrubě ohradil opoziční zastupitel František němec (ČSSD).


„Starosta nás tady ubezpečuuje, že je to v pořádku, já mu ale nevěřím a hejtmanovi už vůbec ne. Chci mít rozhodnutí kraje tady černé na bílém, chci mít před sebou výstup z rady kraje,“ rozčileně žádal Němec po starostovi další kroky. „Prostě nemohu souhlasit ani s malým kompromisem,“ odmítl člen opozice.


Na téma vltavotýnská záchranka se pak jednacím sálem zastupitelstva rozběhla horká diskuze. „Tento problém je prostě způsobený nedostatkem lékařů. A když holt budou chybět lékaři, tak se tady můžeme stavět na hlavu, jak chceme, ale stejně doktoři nebudou. S tím my nic neuděláme,“ utnul mnohdy až bouřlivé reakce první muž radnice.