Největší úspěch mělo trio Markéta Kazdová, Bára Kahudová a Jakub Vostoupal, které ovládlo svou kategorii a zároveň se stalo absolutním vítězem soutěže. „Myslíme si, že si nás porota docela zapamatovala podle maličkostí, které se nám staly. Nejprve nešla nastavit židle u klavíru, pak spadl stojan na noty a nakonec se mi ještě při hraní úplně rozpadl drdol ve vlasech," vypráví houslistka Markéta Kazdová.

Podle Jakuba Vostoupala bylo v té chvíli těžké udržet vážnou tvář, ale trojice své vystoupení zvládla a na vítězství si celkem věřila. „Já mnohem radši soutěžím takhle ve skupině, člověk si užije víc srandy," dodává violoncellista. Na svůj nástroj hraje již jedenáct let, nejraději jen tak pro radost skladby z filmů.

Dlouholeté zkušenosti má 
i klavíristka Bára Kahudová. Přesto přiznává, že před soutěžemi trpí trémou. „Předem se snažíme hodně společně vystupovat na koncertech, pak je to lepší," říká hudebnice, která má muzikální vlohy v rodině. Její otec učí hru na kytaru.

Celkem ve třech oceněných uskupeních hrál čtrnáctiletý houslista Michal Marek. „Jsem spokojený. Před soutěží jsem cvičil tak hodinu denně, dohromady to bylo sedm skladeb," vypráví. Hudbě se věnuje od malička, zároveň zvládá studium na gymnáziu.

Mimo jiné v duu zaujaly houslistky Adéla Krejčí a Alžběta Marková. „Dua jsou vždycky nejtěžší, je to náročnější, než když hrajeme sólově. Myslím ale, že nám to jde spolu docela dobře," říká Alžběta Marková. Ta začínala hrát jako úplně malá na prázdných strunách, když jí ještě všechny housle byly velké. Také Adéla Krejčí se muzice věnuje řadu let a chce v tom rozhodně pokračovat i nadále.

Dva různé nástroje ovládá Adéla Dobiášová. Bodovala s klavírem i violoncellem. „Nejprve jsem hrála na klavír a když už se mi zdálo, že to docela zvládám, přibrala jsem violoncello. Ten nástroj se mi totiž moc líbil. Teď se snažím ani jeden nezanedbávat a ani nedokáži říct, který mám radši," vypráví.

V klavírní triu se soutěže účastnila Eva Pardamcová. Tu před deseti lety k muzice přivedl otec, který dříve působil ve skupině. „Měla jsem krize, kdy jsem chtěla skončit, ale to jsem překonala a teď už bych bez klavíru nemohla být. Nejradši si zahraju nějaký popík, třeba Queen," popisuje.

Na příčnou flétnu hraje Magdalena Nová. Nástroj si před rokem přibrala k zobcové flétně a klavíru a říká, že nyní jej má nejradši. Na soutěži s ní v kvartetu mimo jiné vystupoval violoncellista Štěpán Doško. „Hraji pět let. Navedla mě k tomu mamka, které se to nějak zalíbilo, a protože mi to šlo, zůstal jsem u toho," dodal.
První místo v triu získali houslistky Johanka a Eliška Klímovy a klavírista Ondřej Kropík. „Společně jsme soutěžili poprvé a ani jsme to nečekali. Hrát s někým je totiž těžší než sólo," shodli se.

Díky své sestře houslistce se k muzice dostala Veronika Kazdová. Chtěla ji totiž doprovázet na klavír. Teď také sbírá ceny. Na klavír hraje i Tereza Kahudová, která soutěžila v duu či čtyřčlenném souboru. V šestičlenném souboru pak vystupovala mimo jiné houslistka Anna Buriová. „Bylo důležité, aby každý udržoval rytmus. Nakonec jsme získali třetí cenu," doplnila.

Velký úspěch potěšil ředitelku školy Michaelu Hudečkovou. „Věřila jsem, že nějaké ocenění přivezou, ale že budou takhle triumfovat, to mě ani ve snu nenapadlo," komentovala.

„Dělají mi velkou radost. Tahle parta je rozjetá a zvládají to výborně," doplnila Tuula Sivula-Vacek, která na ZUŠ vyučuje hru na housle. Dalšími učiteli úspěšných žáků jsou Šárka Dudová, Hana Bubleová, Marek Babka a Petr Ries.

Na snímku ve spodní řadě zleva Johanka Klímová, Ondřej Kropík, Eliška Klímová, 
Veronika Kazdová, Magdalena Nová a Anna Buriová, uprostřed Štěpán Doško, Eva Pardamcová, Bára Kahudová, Tereza Kahudová, Alžběta Marková a Adéla Krejčí, v horní řadě Michal Marek, Jakub Vostoupal, Markéta Kazdová a Adéla Dobiášová.