Trvat by měla půl roku. Uzavírka sice platí od zítřka, ale podle vedoucího výstavby společnosti COLAS CZ Jakuba Vodňanského zavřou most ve středu večer. Objížďka je od Prahy pro auta do 7,5 tuny od letovské křižovatky přes Mirovice, Slavkovice, Rakovice a za Čimelicemi zpátky na hlavní. Náklaďáky pojedou od letovské křižovatky na Milevsko, pak na Zvíkovské Podhradí a u Mirotic se napojí na hlavní tah.

Nákladní doprava ve směru od Písku bude vedena objížďkou, která začne u Mirotic, ve směru na Zvíkovské Podhradí k Milevsku a pak na Orlík nad Vltavou a na letovské křižovatce se napojí na původní trasu.

 Nejlépe na tom budou řidiči aut do 3,5 tuny ve směru od Čimelic. Ti před opravovaným mostem sjedou pár metrů doleva na starý nerestecký most a za ním pak zase hned najedou na původní trasu.

 Objížďky začnou ve středu večer. „V úterý a ve středu budeme vyznačovat objízdné trasy a ve čtvrtek začneme frézovat vozovku,“ vysvětlil vedoucí výstavby společnosti COLAS CZ Jakub Vodňanský. Od čtvrtečního rána už přes most řidiči nepřejedou. Následovat bude kompletní oprava mostního svršku a částečná výměna konstrukce a spodní stavby.