Okres České Budějovice se tak řadí mezi 13 okresů s nejnižší nezaměstnaností. V říjnu se přišlo na Úřad práce zapsat celkem 975 nových uchazečů o práci. V rámci krajů se může Jihočeský kraj pyšnit třetím nejnižším podílem nezaměstnaných. Na předních příčkách se na tomto žebříčku drží Praha a Plzeňský kraj.

Největší zájem je podle statistiky českobudějovického úřadu práce dlouhodobě o řidiče nákladních vozů, především kamionů. „Aktuálně hledáme celkem sedm řidičů, s řidičským oprávněním skupiny C a E, kteří by byli schopní jezdit s kamiony po mezinárodních trasách," uvedl Tomáš Koutník z firmy Corax.

Zájem je ale i o servírky nebo administrativní pracovníky či pracovníky bezpečnostních služeb.

O tom, že i přes velkou nabídku pracovních míst není vždy lehké najít práci, ví své čerstvá absolventka vysoké školy Štěpánka Irmišová.
„Je to měsíc, co jsem složila státnice. Chtěla bych pracovat v administrativě a zároveň bych ráda při práci využila to, že umím hned dva cizí jazyky," zmínila Štěpánka Irmišová.

„Zatím ale pořád posílám životopisy a dostávám převážně zamítavé odpovědi. Na pohovorech jsem zatím byla jen za tento měsíc čtyřikrát. Je to docela náročné i na nervy," popsala své zkušenosti 
s hledáním práce nezaměstnaná absolventka, která prý práci hledala už při studiích, ale nikdy neměla štěstí na stálé pracovní místo.