Encyklopedie nabízí k prozkoumání aktuálně více než 1200 hesel, 1400 obrazových materiálů a 40 audiovizuálních záznamů. Další funkcí je kalendárium, které seřazuje události chronologicky podle data.

Encyklopedii Českých Budějovic lze najít na adrese: encyklopedie.c-budejovice.cz

Encyklopedie, na níž od roku 1996 až do současnosti pracuje redakce nakladatelství NEBE spolu s externími spolupracovníky, se v uplynulých 18 letech dočkala už dvou knižních vydání. Nedávno přibyla i možnost vyhledávání hesel přímo na internetu.

„Město bude příští rok slavit 750 let od založení, proto jsme na přání radních začali připravovat internetovou verzi encyklopedie," vysvětluje vedoucí redaktor publikace Jiří Kopáček. Internetové vydání aktuálně obsahuje přibližně 1200 hesel 
a zhruba 1400 ilustrací, tabulek a mapových podkladů.

Největší výhodou oproti téměř deset let staré knižní verzi je možnost přehrát si na internetu také zvukové nebo filmové záznamy, kterých je 
k nalezení dohromady více než čtyřicet.

Českobudějovická encyklopedie je však také výjimečným unikátem. „Jedná se o první podobnou publikaci svého druhu vydanou v České republice. Podobné knihy vydané v Brně nebo v Hradci Králové vycházejí z té naší," uvedl Kopáček.

Vzhledem k rozsáhlosti díla není překvapivé, že se na tvorbě podílela více než stovka autorů, kteří přidávali definice různých encyklopedických hesel. „Autorů je opravdu mnoho, sám jsem se také částečně na aktuální podobě podílel," uvedl spoluautor encyklopedie Daniel Kovář, který přispěl zhruba stovkou hesel.

Internetová verze čtenářům nabídne možnost jmenovitého vyhledávání různých hesel nebo proklikáváním se skrz abecední seznam. Je však možné najít hledané heslo 
i podle autora příspěvku, kteří jsou na stránkách uvedeni 
v abecedním pořadí.

Aktuální forma encyklopedie však není finální, autoři připravují do budoucna postupné rozšiřování a přidávání nových hesel. „Výhodou je jednoduchá možnost editace 
a přidávání jednotlivých hesel," dodal Kopáček. Zahraniční návštěvníci encyklopedie by pak v budoucnu měli mít možnost zvolit si pro čtení cizí jazyk.

Přednost před ostatními jazyky ale bude mít hlavně němčina „Město má 
i významnou německou minulost, však i název Budweiser má dlouhou tradici," vysvětluje Kopáček upřednostnění německého jazyka.