Důkazem něžné emoce může být i ničení veřejného majetku a památek. Některé páry totiž věří, že když například na most zavěsí zámek se svými iniciály a posléze odhodí klíč do vody, tak jim láska vydrží navždy. Podívejte se, kolik zámků visí na lávce v Českých Budějovicích a železném mostě v Týně nad Vltavou.

Tento zvláštní rituál má původ v Srbsku, mnoha městům a jejich úředníkům ale každoročně přidělává řadu starostí, protože je musí na své náklady nechat odstraňovat. Nejvíce železné lásky je v Praze a v Evropě asi ve francouzské Paříži, která je považována za město zamilovaných.

close Ze slavného mostu Pont des Arts přes Seinu v Paříži odstraňovali zámky v roce 2017, kovové důkazy i pojistky lásky dohromady vážily asi 45 tun. Most zamilovaných je nedaleko Notre-Dame. info Zdroj: Lenka Pospíšilová zoom_in Ze slavného mostu Pont des Arts přes Seinu v Paříži odstraňovali zámky v roce 2017, kovové důkazy i pojistky lásky dohromady vážily asi 45 tun. Most zamilovaných je nedaleko Notre-Dame.

Most zamilovaných v Paříži (také Passerelle des Arts) 

Mimo zamykání lásky na dva západy a odhazování klíče do Seiny je slavný také z filmu Amélie z Montmartu či oblíbeného seriálu Sex ve městě.