Nepříjemnosti pocítí nejen motoristé, kteří se zejména v časech dopravní špičky musejí připravit na delší stání v kolonách. Ale také cestující, již jsou do Budějovic zvyklí jezdit po železnici. Kvůli výluce, která trvá do pátku, totiž na trati mezi Českými Budějovicemi a Veselím nad Lužnicí a také v úseku Budějovice Zliv jezdí místo vlakových souprav autobusy.

Ti, kteří se na cestu vydají auty, budou řešit, kde zaparkovat. K dispozici bude parkoviště „Dlouhá louka" naproti výstavišti. Řidiči osobních aut tady zaplatí za parkování bez ohledu na délku stání stokorunu za den.

„Jestliže někdo zaparkuje až po 13. hodině, zaplatí jen 40 korun," doplnila mluvčí magistrátu Jitka Welzlová.

V docházkové vzdálenosti od hlavního vchodu do areálu výstaviště lze využít i další soukromá parkoviště, při troše štěstí pak i bezplatná parkovací stání v okolí Jiráskova nábřeží za Dlouhým mostem anebo místa na velkém parkovišti u sportovní haly.

Vedle parkoviště u hypermarketu Tesco nedaleko zadního vchodu do výstaviště budou motoristům k dispozici speciálně zřízené odstavné plochy na křižovatce ulic Na Sádkách a Na Zlaté Stoce.

Na zvýšený provoz v okolí výstaviště dohlédnou českobudějovičtí strážníci. Jejich hlídka se podle mluvčího městské policie Václava Supa bude pohybovat také přímo v areálu výstaviště. „Návštěvníci výstavy se na ni v případě problémů mohou kdykoliv obrátit," vyzval Václav Sup.

Ti, kteří do Budějovic přijedou hromadnou dopravou, se od autobusového nebo vlakového nádraží nejsnáze dostanou trolejbusovými linkami číslo 1 nebo 3.

Radek Filip z dopravního podniku ujistil, že pro cestu na zmíněné trase lidem postačí dvacetiminutová jízdenka, jejíž základní cena činí 13 korun.