Pořádné sportoviště má po necelých dvou letech výstavby k dispozici vyšší odborná škola, střední průmyslová škola automobilní a technická.

Sportovní areál v Trocnovské ulici v Husově kolonii nabízí fotbalové hřiště s umělým povrchem, běžeckou dráhu, skokanský a vrhačský sektor, hřiště pro volejbal, nohejbal a házenou, také tenisový kurt či posilovnu. Kraj jako zřizovatel školy do něj investoval 15 milionů, zbylé čtyři miliony hradila škola z vlastních zdrojů.

Ředitel školy Jan Šindelář uvedl, že si dobře uvědomují, jak je pohyb pro zdraví děti a mládeže důležitý. Víceúčelový areál poslouží více než 1400 žákům školy i zaměstnancům. Potvrdil, že po vzájemné dohodě budou moci sportoviště využívat i jiné českobudějovické školy.

Jihočeský kraj dlouhodobě podporuje technické vzdělávání žáků i jejich sportovní aktivity, připomíná hejtmanka Ivana Stráská. „V tomto školním roce přispějeme na technické vzdělávání na základních a středních školách dvěma miliony. Téměř devět milionů je určeno našim žákům, kteří by se jinak z ekonomických důvodů nemohli zúčastnit lyžařského výcviku,“ přiblížila hejtmanka.