Výjimečně ve Sportovní hale se sejdou českobudějovičtí zastupitelé ke svému jednání v pondělí 18. května v 9.00 hodin.

„Podmínkou konání je dodržení hygienoepidemiologických opatření, např. dvoumetrových rozestupů jak členů zastupitelstva, tak všech ostatních přítomných, což hala umožňuje. Stejně je povinné mít po celou dobu zakrytá ústa a nos,“ zdůrazňuje primátor Jiří Svoboda s tím, že právě z důvodu zajištění přijatých mimořádných opatření proti šíření koronaviru budou v programu jen body, které je nutné projednat a které nesnesou odklad.

Ilustrační foto.
Opravy otáčka vypuknou co nevidět, o pár měsíců dřív začne i obnova Bellarie

Například nebude do programu zasedání zastupitelstva města zařazen samostatný bod „Vystoupení občanů“. Občané ale mohou v souladu se zákonem o obcích a jednacím řádem zastupitelstva vyjadřovat svá stanoviska ke každému projednávanému bodu programu. Rovněž se mohou, tak jako doposud, obracet na zastupitele prostřednictvím emailu, datové schránky, písemně či telefonicky. V programu budou dominovat body finančního charakteru.

Tým záchranářů Biohazard pečoval během pandemie koronaviru a onemocné v domácnostech a akutnější případy transportoval do nemocnice.
Michal Rozum z týmu Biohazard: Bál jsem se o své rodiče

Původně plánované březnové zastupitelstvo bylo zrušeno a plánované zasedání květnové bylo přesunuto ze 4. na 18. května 2020.

Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích.
Divadla chtějí začít hrát až od června