V pondělí 18. května se českobudějovičtí zastupitelé mimořádně sejdou ve Sportovní hale ve Stromovce, aby mohla být dodržena platná hygienická nařízení, například vzájemný odstup účastníků. Kvůli hygienickým opatřením nebude tentokrát na programu samostatný bod vystoupení občanů, ale občané budou moci vystoupit přímo v rámci jednání k jednotlivým bodům.

Práce na silnici. Ilustrační snímek
Jihočeský kraj chystá modernizace silnic

K projednávaným bodům bude mimo jiné patřit prodej pozemku na Jiráskově nábřeží. Společnost A – stav Bohemia na pozemku už zřídila aktivní městský park BosoNoha, kde je možné provozovat různé pohybové aktivity. Nyní plánuje rozšíření aktivit, ale chtěla by předtím prostor od radnice odkoupit.

Nádherný podvečer u rybníka Dehtář.
OBRAZEM: Podívejte se, jak nádherný umí být večer u Dehtáře

Podle primátora Jiřího Svobody v současné době plánuje uvedená společnost rozšíření aktivit v parku o visutou provazovou stezku, která by prostor oživila a současně nabídla nový pohled na otevřené prostranství Jiráskova jezu, Dlouhého mostu a loděnice. Firma je vlastníkem kavárny Lanna postavené na místě bývalých veřejných WC a části pozemků přilehlého dětského hřiště.

Zastupitelstvo má na programu například i prodej pozemku pro investora, který chce v Hálkově ulici na Pražském předměstí stavět bytový dům a využít k tomu i prostor, kde nyní stojí bývalá výměníková stanice teplárny.