„Situace se mi jeví jako tristní,“ prohlásil směrem k vedení radnice opoziční zastupitel za ČSSD Josef Průcha. Vzápětí zmínil, že od června radnice žádala řádově jen o několik dotací. Například na obnovu hradebního systému, kalendář pro občany ohrožené sociálním vyloučením nebo tři záležitosti územního plánu. Průchovi chybělo úsilí třeba o peníze na dopravu.


Náměstkyně primátora Ivana Popelová (ODS) se bránila poukazem na to, že vhodné dotační programy, zajímavé pro město, stát v této době nevypsal a že v prvním čtvrtletí město žádalo na Státním fondu dopravní infrastruktury třeba kvůli cyklostezkám a bylo úspěšné.


„Když už nás takhle školíte o dotacích, město České Budějovice do šestnáctého srpna jako jediné ze všech statutárních měst nepožádalo o dotaci ze státního rozpočtu,“ reagoval uštěpačnou poznámkou na argumenty ze strany vedení radnice Miroslav Joch (ČSSD). Náměstek primátora Rudolf Vodička (KDU–ČSL) však opáčil, že se směšují dvě věci. Požadavky na státní rozpočet a požadavky na zvláštní dotační programy, které vypisuje například i kraj nebo Evropská unie. Už na minulém jednání zastupitelstva ale bylo řečeno, že krajské město zaostává v čerpání financí od státu i z jiných zdrojů a škodí si tak ve svých investičních záměrech.


Zastupitel a poslanec Petr Braný (KSČM), člen rozpočtového výboru sněmovny, ve čtvrtek například upozornil, že jiná města mají v Praze desítky žádostí, které prostě jen čekají na vhodnou chvíli, ale Č. Budějovice jen možná nějakou.