Lucii hrozilo, že až do února bude muset čekat na novou stage a přijde tak v sezoně o mnoho vystoupení. Naštěstí při ní stáli dobří lidé.

Když se Lucie Šimková vracela večer z vystoupení, byla unavená a tyč si nechala v autě před domem, ač to normálně nedělá. O to horší bylo ranní zjištění, že auto přes noc vykradli. 

Zmizela ale právě jen stage a také flashdisk s hudbou. Rádio ani nic dalšího si zloděj neodnesl. „Byla jsem z toho zničená, na novou stage jsem zrovna neměla, protože jsem se  před Vánoci vydala z peněz. A bez ní jsem ani nemohla vydělat na novou," vypráví tanečnice.

Podle ní krádež nebyla náhodná a někdo to musel udělat úmyslně. Z auta totiž zmizely všechny součásti tyče a podstavce, ačkoli byly v různých částech vozu. Neobeznámený zloděj by podle ní ani netušil, co vlastně krade – pro sběrnu kovů nemá stage valnou hodnotu – a zajímalo by ho spíš rádio, které si mohl bez větších problémů z auta odnést.

„Vůbec mě nenapadá, kdo by to mohl udělat. Možná je to někdo nepřející, kdo si myslel, že když nebudu mít stage, nebudu moct vystupovat," uvažuje Lucie Šimková.

Zlo se ale jako v pohádce rychle obrátilo v dobro. Lucii se podařilo vypůjčit si jinou stage a mezitím její kamarádka založila sbírku, v níž se rychle sešly peníze na novou. Tu zvládla Lucie také sehnat v rekordně krátkém čase.

„Nová stage stála šestnáct tisíc a ze sbírky mi ještě dva tisíce zbyly, tak jsem za ně nakoupila dárky do Dětského domova v Boršově nad Vltavou," říká tanečnice.

V dobročinných aktivitách se rozhodla pokračovat. Na podzim nafotila kalendář na letošní rok, z nějž polovina výtěžku půjde na dobrou věc. „Buď do hospice starým lidem, nebo opuštěným zvířatům," rozmýšlí Lucie Šimková.