V křížení ulic Na Dlouhé louce a Husova silničáři vylepšují několik set metrů dlouhý úsek silnice, na níž byl zvlněný asfalt. Práce Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) společně s městem naplánovalo na tři víkendy, kdy je v křižovatce, kterou projíždí místní i tranzitní doprava, klidnější provoz.

Vždy o víkendech, poprvé tedy tuto sobotu, zůstává průjezdný jen jeden pruh směrem na Český Krumlov či Kaplici a další v opačném směru na Písek nebo dále na Prahu. Není možné přejíždět od Dlouhého mostu směrem do Čtyř Dvorů a naopak.

Test Deníku ukázal, že v sobotu po deváté hodině ráno, stejně jako kolem páté hodiny odpoledne, bylo místo průjezdné bez čekání v kolonách. Žádné problémy v křižovatce či na objízdných trasách zatím neregistrovali ani policisté. Potvrdila to jejich mluvčí Lenka Krausová. Čtenáři Deníku pouze upozorňovali na to, že řidičům dělá potíže odbočení ve směru od centra města ke kruhovému objezdu u Kauflandu. Tudy o víkendech vede objízdná trasa do Čtyř Dvorů. Někteří šoféři prý netrefili vyhrazený odbočovací pruh a v místě vybočili do protisměrného pruhu. 

Rekonstrukce se dotýká i budějovické městské hromadné dopravy, některé linky jsou odkloněny přes Pražskou třídu a Strakonickou, jiné přes ulici Na Sádkách. Vedoucí útvaru strategie a řízení dopravy Dopravního podniku města České Budějovice Radek Filip v sobotu informoval, že provoz MHD na objízdných trasách je zatím bez větších komplikací. "Zpoždění dotčených spojů jsou v řádu několika minut," zmínil Radek Filip. 

Podle náměstka primátora Viktora Lavičky bude provoz obnoven v pondělí. V pracovní dny v opravovaném úseku omezí řidiče jen snížená rychlost.

Rekonstrukci vozovky si vyžádaly deformace asfaltu. Způsobují je hlavně velké kamiony, když dobržďují nebo se rozjíždějí a vytvářejí tak extrémní tlak. Do asfaltových vrstev by se proto nyní měla mísit skelná aramidová vlákna. Speciální ohnivzdorná syntetická hmota, jejíž varianty se používají třeba k výrobě neprůstřelných vest má zvýšit odolnost vozovky.

Rekonstrukce vozovky v českobudějovické ulici Na Dlouhé louce má vyjít na více než 20 milionů korun. Frézovat se bude do hloubky 22 centimetrů.

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout video.