Fronta zájemců, kteří si ve středu 21. února 2024 chtěli nechat podepsat knihu Čerti nejsou v českobudějovickém IGY Centru, se táhla desítky metrů. Knihu podepisovali autor Zdeněk Svěrák a ilustrátor Jindra Čapek. Akce začínala v 16 hodin, ale nekončící řada se táhla desítky metrů i před 17. hodinou.

Kniha Čerti nejsou vyšla v závěru loňského roku a původně měla být filmovým scénářem. Je z ní však kniha. A čerti v knize jsou, a hned tři, i když název tvrdí jako by něco jiného.

Z vernisáže výstavy k uvedení fotografické publikace Jaroslava Sýbka Půlstoletí fotoreportérem aneb Fotografoval jsem anglického krále.
Půlstoletí fotoreportérem. Jarda Baryk Sýbek vystavuje v IGY Temelín i krále

Mezi zájemci o autogram byli obdivovatelé Zdeňka Svěráka všech generací a mnohá přátelská pozdravení směřovala také k ilustrátorovi Jindrovi Čapkovi. A občas došlo i na úsměvné okamžiky, kdy se maminky nebo babičky chtěly vyfotit s autory, ale děcka o tom v několika případech nechtěla ani slyšet (na rozdíl od většiny ostatních) a spíš se s pláčem tulila do bezpečných náručí svého dozoru.

Ve frontě trpělivě stáli i ti, kteří si přišli pro podpis Zdeňka Svěráka do knih s Járou Cimrmanem.