Panský dvůr Švamberk, který se nachází poblíž Ševětína na Českobudějovicku, je už téměř srovnaný se zemí. Z historické budovy vyčnívá pouze krov. Na místě, kde nyní leží hromady cihel a pozůstatky demolice, plánuje totiž firma C.D.K.K. Investment logistický areál, který bude zaměstnávat přibližně 2000 lidí. Zástupce firmy František Jelen úmysl již dříve potvrdil. „Záměrem je výstavba logistického areálu v místě, kde to umožňuje dlouhodobě územní plán,“ uvedl.

Jenomže proti průmyslovému areálu se rozhodli bojovat členové skupiny Stop průmyslové zóně Švamberk. Sepsali petici a prostřednictvím sociálních sítí lidi z okolí informovali, kde ji mohou podepsat. Následně petici s podněty občanů zaslali na Krajský úřad Jihočeského kraje.

Jak potvrdil tiskový mluvčí úřadu Radek Šíma, petice má 1049 podpisů. „Krajský úřad, odbor kanceláře ředitele, zašle petičnímu výboru vyjádření k petici do devátého listopadu,“ upřesnil. A dále konstatoval: „V současné době je vydáno pravomocné rozhodnutí o odstranění stavby, a jak je nám známo, tak se bourá.“

Členka skupiny Stop průmyslové zóně Švamberk Stáňa Skřičková Jírovcová vysvětlila, že minulý týden ve středu investor požádal Krajský úřad Jihočeského kraje o ukončení zjišťovacího řízení. „Tedy, že záměr, se kterým jsme doposud operovali, stáhl. V současné době tedy žádná konkrétní podoba skladového areálu není známá,“ popsala s tím, že členové chtějí založit spolek a jednají s právníky.

Starostka Ševětína Romana Hajská se rozhodla uspořádat v městysi 3. listopadu v 17 hodin schůzi v kulturním domě Ševětín. „Možná se ,novou‘ podobu záměru dozvíme tam,“ reagovala Stáňa Skřičková Jírovcová.