Do finálového kola se dostala družstva, která nejlépe uspěla v prvním kole soutěže uskutečněném v prvních měsících roku přes sociální síť Facebook. Do první fáze soutěže se přihlásilo celkem více než 70 družstev, a to 41 týmů v mladší kategorii a 29 ve starší věkové kategorii, uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Na nejlepší družstva z facebookové části soutěže čekalo na českobudějovické stanici finálové kolo. To probíhalo v duchu opravdového zásahu hasičů - od přijetí tísňového volání a vyslání jednotek přímo na Operačním a informačním středisku HZS Jihočeského kraje přes jízdu k zásahu v opravdovém zásahovém voze až po vlastní zásah. A jelikož naši soutěžící byli chvíli hasiči a chvíli policisté, museli kromě pěti povinných hasičských stanovišť absolvovat i tři stanoviště policejní. Družstva například prošla fyzickými testy, které jsou součástí policejního přijímacího řízení, nebo pracovala jako detektivové. Mimo soutěž si pak děti mohly zaskákat na nafukovacím hasičském autě, mohly si vyzkoušet první pomoc ve stánku ZZS nebo si prohlédnout nejnovější policejní vozy.

A jak to celé dopadlo? Vítězem v kategorii mladších žáků se stal tým Chytráci ze ZŠ a MŠ Tábor – Měšice, mezi žáky druhého stupně škol zvítězilo družstvo BAQR ze ZŠ a MŠ Malšice.