Prostory pod střechou proto napadly hniloba a dřevomorka.

Havarijní stav byl na objektu zjištěn v létě a na základě odborného znaleckého posudku se v červnu Správa domů obrátila na město s žádostí o neprodlené řešení. „Za tento stav mohly nekvalitně provedené výměny střešní krytiny a zatékání do krovů a stropů," říká náměstek primátora Miroslav Joch a dodává, že například došlo i k zanedbání oprav a údržby střešního pláště a krovů, půda byla nedostatečně větraná, a to vše znamenalo trvale zvýšenou vlhkost.

„Hniloba a dřevomorka nejvíce postihly krovy a stropní trámy," popsal stav objektu Miroslav Joch. Při samotné rekonstrukci se podle náměstka primátora navíc ukázalo, že situace je vážnější, než se očekávalo a rozsah oprav tak byl o něco větší než původní předpoklady, došlo i na zednické prvky pod střechou a stropy. Akce se ale naštěstí provozu kulturního domu dotkla jen málo. „Trošku byl problém s parkováním, ale v rámci toho, o jak velkou opravu se jednalo, je to pochopitelné," řekl David Matějíček za Café club Slavie, který je v objektu v nájmu. Samotný provoz klubu nebyl podle Davida Matějíčka opravami omezen.

Přes větší rozsah akce se nakonec náklady podařilo stlačit pod předpokládaných 
10 milionů korun. „ Vysoutěžená cena oprav byla nakonec výrazně nižší, necelých 6,9 milionu korun bez DPH," uvedl Miroslav Joch. A výsledná cena je dokonce ještě nižší, protože i přes vícepráce činí jen 6,3 milionu korun bez DPH.

Slavie teď bude několik měsíců čekat na to, jak se vyvine situace kolem plánů na stavbu Rejnoka, plánovaného ve Čtyřech Dvorech. To rozhodne o rozsahu jejích dalších oprav.