Samostatnou kapitolou v dopravním provozu jsou děti. Ty nejsou mnohdy ještě schopné například vnímat, jak se auto rychle přibližuje anebo kde už může rozjetý vůz zabrzdit. Pro přecházení silnic ale také děti musejí dodržovat řadu pravidel.


„Najdi si bezpečné místo k přecházení a pak se zastav. Je–li nablízku přechod, použij jej. Jinak si najdi místo, kde dobře vidíš na všechny strany, pak se také vyhni přecházení mezi automobily a hlavně přecházej v místě, kde tě řidiči mohou dobře vidět,“ rozdával včera dětem dobré rady expert z BESIPu .
Odborníci přes dopravní otázky se shodují, že bezpečné přecházení mesejí děti učit jejich rodiče. „Pořád někde můžete vidět, jak maminka s dítětem v ruce přechází silnici buď na červenou anebo mimo přechod. To je pak jasné, že si to dítě zapamatuje a řekne si, proč bych já nemohl a mamka ano?,“ podivil se nad chováním leckterých rodičů osmadvacetiletý Patrik Honza z Českých Budějovic.


Experti dále radí. „Nepřecházejte, dokud nevznikne mezi auty bezpečná mezera a dokud si nejste jistí, že máte dostatek času. A také nezapoměň, že i když se ti zdá, že je auto daleko, může jet velice rychle,“ varují před dalšími nástrahami na silnicích.