„Jsou to moji lidi, já míval také motorku, tu jsem pak ale musel prodat, abych si pořídil auto,“ svěřil se Jiří Kalaš, když procházel mezi motorkami a každou z nich skropil svěcenou vodou.

Týdenní putování po stopách americké 26. pěší divize na Krumlovsku a Budějovicku v posledních dnech války skončilo v Českém Krumlově.
Týden postupovali po stopách americké 26. pěší divize. Motorem jsou jim diváci

A našli se i motorkáři, kteří ho nadšeně vítali coby svého kamaráda. Mezi nimi i Věra Jáchymová z Jindřichova Hradce, která se vezla na motorce s manželem Rudolfem. „My jsme s ním kdysi poznali ve Stráži nad Nežárkou, tam se převlékl do motorkářského a jel s námi,“ popsala. „To byl pěkný zážitek.“

Až z Prahy přijeli Viktor a Anna, na tříkolce značky Harley Davidson. Vyrazili jen na otočku. „My to tu milujeme, to jsme si nemohli nechat ujít. A přímo na náměstí se jen tak nedostanete a navíc v takovémhle počtu motorek a za tak krásného počasí,“ vysvětlila Anna.

Zahájení akce Barvám neutečeš na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích.
Barvám neutekli. Na budějckém Sokolském ostrově zavládlo pestrobarevné šílenství

„Na žehnání jsme v Třeboni poprvé, ale jsme tady minimálně třikrát za rok, na motorce i autem. Když jsme tu déle, tak autem, kvůli parkování. Máme to rádi všude po jižních Čechách,“ doplnil Viktor.

„Já měla v Podolsku u Milevska dědu. Tam se jedeme dívat, když vypustí Orlík, na staré základy. Děda byl vorař, ze slavného rodu Kuželů,“ doplnila Anna, než si nechali požehnat svou motorku a pak společně s ostatními vyrazili na Dobrou Vodu.