V pondělí 10. července v 17 h vyjížděla hlídka městské policie na rušnou Husovu třídu, kde lidé na procházce potkali suchozemskou želvu. Mluvčí strážníků Věra Školková uvedla, že nálezci želvu raději vzali dočasně do své péče, aby neskončila pod koly projíždějících vozidel. Strážníci od nálezců želvu převzali a převezli ji k dočasnému pobytu na služebnu městské policie. „Druhý den se objevila majitelka želví uprchlice jménem Helenka, která si ji z rukou strážníků převzala," dodala mluvčí.

V sobotu 8. července ve 20.30 h vyjížděla hlídka městské policie do Mladého, kde obyvatelé rodinného domu našli na zahradě hada. „Strážníkům se ho podařilo vypátrat ukrytého u zdi domu. Jak se ukázalo, jednalo se o nejedovatou užovku obojkovou, která ale strážníkům dala při odchytu zabrat," popisuje mluvčí. Strážníci ji pak vypustili do volné přírody.

Budějovičtí strážníci odchytávali hada u rodinného domu v Mladém.Budějovičtí strážníci odchytávali hada u rodinného domu v Mladém.Zdroj: Městská policie České Budějovice

V posledním červnovém týdnu strážníci řešili objev exotického zvířete v centru města. Malá ještěrka překvapila návštěvníky kavárny v Široké ulici. Jednalo se o gekončíka nočního, jehož majitele se strážníkům nepodařilo vypátrat. „Terarijní obyvatel našel útočiště v hlubocké zoo," uzavřela mluvčí strážníků.