Ve čtvrtek se Praha opět stane místem protestů zemědělců proti přílišné byrokracii, která zatěžuje jejich podnikání, proti nedostatečné regulaci dovozu ze zemí mimo Evropskou unii a proti malé podpoře ze strany vlády.

Protestů se podle ředitelky regionální agrární komory Hany Šťastné zúčastní i Jihočeši. „Předpokládaná účast za Jihočeský kraj je 76 kusů zemědělské techniky, nákladních aut a dodávek a minimálně 370 osob,“ uvedla Hana Šťastná k počtům za jižní Čechy.

V Praze se mají zemědělci dopoledne soustředit mimo jiné na Letné a před úřadem vlády.

Dlouhý večírek, zřejmě.
Zákazník rychlého občerstvení usnul za stolem. Byl namol

Protesty zemědělců ve velkém začaly předposlední únorový týden nejprve velkou demonstrací v Praze a pokračovaly v regionech. V Českých Budějovicích byl sraz u Výstaviště České Budějovice a dorazilo na 80 traktorů nebo nákladních vozidel. Jak ocenil jeden z organizátorů Petr Pokorný, místopředseda regionální agrární komory a člen vedení Zemědělských služeb Dynín, účastnili se členové agrární komory, Zemědělského svazu i Asociace soukromých zemědělců.

Protestní jízdy mají upozornit na to, že podle agrární komory je zemědělská politika Evropské unie nespravedlivá, nepředvídatelná a vede k postupné likvidaci jihočeského i českého produkčního zemědělství. Silné zemědělské protesty jsou v posledních týdnech také ve Francii nebo v Polsku a jsou v podstatě podobně motivované jako demonstrace českých zemědělců.