V jedenáct dopoledne sednou do kombajnu, v půl 11. v noci z něj zase vyskočí. Tak teď vypadá běžný den v Zemědělském obchodním družstvu (ZOD) Borovany. Jak uvedl Jindřich Kořínek, předseda představenstva, pomalu, ale jistě zde jdou do finále. „Teď děláme poslední část. Z pšenice máme sklizeno pětadvacet procent, tedy sto hektarů, tři sta nám jich chybí,“ řekl s tím, že pokud bude počasí přát, hotovo by měli mít do konce týdne.

Podle Hany Šťastné, ředitelky Regionální agrární komory Jihočeského kraje (RAK JK), mají Jihočeši sklizeno 43,8 procent všech obilovin a 87 procent řepky. Na polích teď leží ještě především žito a oves. Nejméně obilovin „pod střechou“ mají zemědělci na Českokrumlovsku (sklizeno je 25 procent a Jindřichohradecku (sklizeno je 32 procent).

Do polí vjeli letos někteří zemědělci na jihu Čech se zpožděním. Žně v kraji zbrzdila totiž podmáčená půda.

Pracovní pauzu si museli dát minulý týden například v Zemědělském obchodním družstvu (ZOD) Borovany . „Asi dva dny jsme stáli kvůli dešťům,“ nastínil Jindřich Kořínek, předseda představenstva ZOD Borovany situaci. Zbrzděním pro ně bylo i polehlé obilí. „Naštěstí jsme se však dostali už z toho nejhoršího, museli jsme si s tím obilím ale trochu pohrát,“ uvedl. Úroda podle něj bude i tak nadprůměrná. „A kvalita bude podle mě dobrá,“ odhadoval.

O čtrnáct dnů pozadu se sklizní jsou ve Dvoře Čihovice v Týně nad Vltavou. Jak uvedl zdejší soukromý hospodář Jiří Netík, sklizený mají ozimý ječmen. „Teď jsme se pustili do ječmene a čekají nás žita,“ popsal dění na polích s tím, že více než proměnlivé počasí je letos potrápila mokrá půda. „Je to taková sklizeň mezi kapkami deště,“ řekl Jiří Netík se smíchem a pokračoval: „Sklizeň vypadá dobře, úroda tam je, jaká ale bude kvalita, to je těžké odhadnout.“

Podmáčená půda vystavila stopku také zemědělcům na Hosíně u Hluboké nad Vltavou. Jiří Severa, předseda představenstva Zemědělského družstva Hosín, uvedl, že kvůli tomu měli problém s průjezdností techniky. „Teď je ale hezké počasí, takže sklizeň poskočila. Máme sklizený ozimý ječmen, řepku, dohromady asi sedmdesát procent všeho. Když to dobře půjde, tak do týdne bude hotovo,“ komentoval situaci Jiří Severa. I tady mají práci s polehlým obilím. „Prorůstá to, zpomaluje sklizeň a zhoršuje i kvalitu,“ dodal na závěr.