MUDr. Bohuslav Kuta, MBA se narodil v roce 1953 v Českých Budějovicích. Po promoci na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové v roce 1980 nastoupil do tehdejší Vojenské nemocnice v Českých Budějovicích. Po několikaletém působení u vojenských útvarů v Prachaticích a Českých Budějovicích se v roce 1985 do vojenské nemocnice vrátil. V roce 1989 se zde stal primářem ARO a po transformaci vojenské nemocnice a jejím následném sloučení s krajskou nemocnicí působil od roku 2002 jako primář sloučeného Anesteziologicko-resuscitačního oddělení Nemocnice České Budějovice. Primariát předal svému nástupci na konci roku 2018, i poté však na kratší úvazek pracoval v naší nemocnici jako anesteziolog. Nadále mu záleželo na chodu oddělení a spokojenosti pacientů.

close Rozloučení s MUDr. Bohuslavem Kutou. info Zdroj: Se svolením budějovické nemocnice zoom_in Rozloučení s MUDr. Bohuslavem Kutou.

V letech 2002 - 2006 absolvoval studium MBA na prestižní Brno International Business School a nabyté znalosti a manažerské dovednosti systematicky aplikoval v každodenní práci primáře největšího oddělení nemocnice. Dlouhodobě se věnoval pedagogické činnosti, ať už na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity nebo v rámci akreditované výuky ARIP.

Své nadšení pro medicínu a poctivé řemeslo s pacientem na prvním místě předal svým dvěma synům - lékařům, Bohuslavu Kutovi a Jiřímu Kutovi, kteří se v budějovické nemocnici věnují intenzívní medicíně, a to na kardiochirurgickém oddělení, respektive anesteziologicko-resuscitačním oddělení.

Vážený pane primáři, milý Bobe, děkuji Ti jménem svým i jménem vedení nemocnice za vše, co jsi pro nemocnici a její pacienty udělal. Bylo mi ctí s Tebou spolupracovat.

Za vedení nemocnice Michal Šnorek,
předseda představenstva