Úmrtí Martina Hrušky potvrdilo Jihočeské divadlo na svém facebookovém profilu. ‚‚Plakat znamená zmenšit hloubku zármutku - tato slova Williama Shakespeara plně vyjadřují stav našich duší z tragické zprávy nad včerejším náhlým úmrtím drahého hereckého kolegy a někdejšího šéfa činohry Jihočeského divadla Martina Hrušky," napsali zástupci divadla na sociální síť.

Herec Martin Hruška.
Martin Hruška vyměnil kvůli malým rukám klavír za herectví

Martin Hruška se narodil v Českých Budějovicích. Vystudoval herectví na Pražské konzervatoři a v roce 1987 nastoupil do angažmá v tehdejším Divadle Vítězslava Nezvala v Karlových Varech. V letech 1991–1993 studoval obor Divadelní věda na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. V roce 1993 stal výraznou posilou činoherního souboru Jihočeského divadla. S dalšími generačními vrstevníky tak tvořili společně v 90. letech různorodou, nicméně soudržnou hereckou skupinu, připomíná Jihočeské divadlo. Byl talentovaným hercem, ale i zdatným režisérem. Jeho nápaditost a dramaturgická odvaha významně obohatily tehdejší program Jihočeského divadla. Po dobu více než desetiletého angažmá v Jihočeském divadle ztvárnil na 50 jevištních úloh. Další jeho herecká dráha byla spojena právě s Divadlem pod Palmovkou.

Z Jihočeského divadla odchází několik klíčových herců. Martin Hruška a Ondřej Veselý (na snímku) míří od září 2014 do Divadla pod Palmovkou, stejné divadlo zlákalo i Ondřeje Volejníka.
V Jihočeském divadle končí klíčoví herci. Odcházejí na Palmovku

V rozhovoru pro Deník Martin Hruška před lety vzpomínal, že místo herectví měl původně studovat klavír. ‚‚Měl jsem ale handicap – malé ruce, kvůli kterým bylo problematické zahrát některé věci. Profesor klavíru mi pak řekl: Nechceš to radši zkusit na divadlo? Tam nemusíš umět vlastně nic a třeba tě vezmou."