Čtyři jmenované vesnice spojuje nejen geografická blízkost, ale také fakt, že kulturní dění v nich zajišťují především členky Českého svazu žen. Právě ony si v jednotlivých obcích berou na starost i organizaci Her bez hranic. Letos vyšla řada na ženy z Nákří.

"Přípravy nám daly zabrat, strávily jsme s nimi tři měsíce," řekla Radka Micková, jež je členkou Českého svazu žen v Nákří společně se čtyřmi desítkami dalších slečen a dam všeho věku. "Musely jsme vymyslet soutěže i jejich názvy, vše zorganizovat a nakoupit," doplnila Lenka Hauserová s tím, že před soutěží nebyl čas ani na utužení fyzické kondice. "Netrénovaly jsme, ani by to nebylo vůči našim soupeřkám fér, když my jsme jednotlivé disciplíny znaly dopředu a ony ne," zmínila Lenka Hauserová.

Pořadatelství Her bez hranic si ženy ze čtyř sousedních vesnic předávají jako štafetový kolík. "Před lety soutěž začínala právě u nás v Nákří, letošním ročníkem se tedy kruh uzavřel," upřesnil starosta Nákří Pavel Božovský, jenž se spolu s dalšími obyvateli obce na přípravách také podílel.

Na programu bylo osm soutěžních disciplín. Mezi nimi i rozstřelování atomu, kdy se ženy trefovaly vzduchovkou do terče se symbolem atomového jádra, jenž připomínal blízkost Jaderné elektrárny Temelín. Anebo Soptíkův útok, při němž se soutěžící musely co nejrychleji nasoukat do hasičské výstroje a pak utíkat s proudnicí co nejrychleji k připraveným terčům.

Po ukončení soutěže, kterou sledovala asi stovka diváků, se všichni sešli na hudební zábavě s občerstvením.

Více v pondělním tištěném vydání Českobudějovického deníku.