Extraligový HC Mountfield ukončuje i poslední vazby na město. Uvolní i zimní stadion. „Je to pro fanoušky dobrá zpráva, HC Mountfield potvrdil městu, že odstupuje od smlouvy na pronájem Budvar arény," uvedl včera náměstek primátora Miroslav Joch ke komplikovaným jednáním 
o budoucnosti hokeje v Budějovicích. Po odcházejícím extraligovém týmu se tak definitivně uvolní hrací plocha, na kterou měl stále ještě platnou smlouvu. Město však muselo na oplátku také něco slíbit. Zavázalo se, že si od HC Mountfield odkoupí vybavení, které na stadionu po extralize zůstalo.

Stadion je přitom pouze jednou z podmínek pro účast v prvoligové soutěži. Druhou je licence. I tu má CB hokej 2013 slíbenou. Sdružení totiž podepsalo smlouvu o převzetí společnosti HC Motor od podnikatele Zdeňka Casky, která potřebnou prvoligovou licenci drží.

Chystá se i předání zařízení na tisk permanentek, které měl extraligový klub pronajaté. „Fanoušci tak brzy budou moci nákupem permanentek podpořit úsilí Radka Bělohlava o záchranu českobudějovického hokeje," uvedl Miroslav Joch.

Přes všechny tahanice spojené s budoucností hokeje 
v Českých Budějovicích se zdá, že fanoušci si cestu na zimní stadion rádi najdou. „Je lepší, když se tu bude alespoň něco hrát, než kdyby se tu nehrálo nic," zdůrazňuje pravidelný návštěvník hokejových zápasů Jan Vopátek z Českých Budějovic.