Akci připravil písecký spolek Cohiba Musica. „Jsme pořadateli celého Adventu v Písku. Rozhodli jsme akci uspořádat, i když je státní smutek a obrovsky nepřející počasí, protože hlavními návštěvníky jsou děti. Strašně se na živý betlém těší, proto jsme je o něj nechtěli připravit,“ řekl za spolek Jiří Klokočka. Podle něj ale má akce především silný duchovní rozměr. „Je to příležitost se zamyslet nad životem, nad současným děním a vzpomenout na všechny, kteří nemohou být o Vánocích spolu,“ dodal.

Největší pozornosti se ale těšil velbloud dvouhrbý jménem Vilda. Tento 13letý chlapík přicestoval už poněkolikáté z obce na Příbramsku. „Je to strašně hodné zvíře. Vilda má rád pozornost, neubližuje a neplive,“ představil ho jeho majitel Michal Šimánek.

Advent v Písku ale pokračuje i v další dny. Na Štědrý den je připraveno Štědrovečerní vytrubování, které má následující jízdní řád:

14.00 hod - sídliště Jih u delfínů
14.15 hod - sídliště Dr. M. Horákové před samoobsluhou
14.35 hod - sídliště Logry před zastávkou MHD u garáží
15.00 hod - Bakaláře u děkanského kostela
15.30 hod - sídliště Dukla ve vnitrobloku domů ulice Na Stínadlech
15.50 hod - u Václava před kostelem u vánočního stromečku
16.25 hod - Hradiště v sídlišti nad asfaltovým hřištěm

Po celý advent je možné denně zavítat na písecké Velké náměstí k vánočnímu stromu a užít si vánoční atmosféru tvořenou nádherně ozdobeným vánočním stromem, vyřezávaným betlémem se zvoničkou osazenou Zvonem pro vánoční Písek, výstavou dětských výtvarných prací Adventní malování aneb Těšíme se na Vánoce! Pro potěchu návštěvníků se zde koná celá řada vánočních vystoupení zdejších i přespolních hudebních uskupení nejrůznějších žánrů a ražení.

close Vánoce, Vánoce přicházejí info Zdroj: Deník/ Redakce zoom_in Vánoce, Vánoce přicházejí