Veřejnost se bude mít možnost rozloučit se zpěvákem Karlem Gottem v pátek 11. října v Paláci Žofín v Praze.

Následující den se bude konat zádušní mše pro pozvané hosty ve svatovítské katedrále na Pražském hradě, kterou bude sloužit kardinál Dominik Duka. Vdova Ivana Gottová dnes na webu oznámila, že po důkladné úvaze se rozhodla pro pohřeb se státními poctami. Poděkovala všem za vyjádření soustrasti s úmrtím manžela a za podporu.

Lidé přicházeli uctít památku zemřelého zpěváka Karla Gotta před jeho vilu na pražské Bertramce i 3. října 2019.
Poslední sbohem. Lidé se s Karlem Gottem budou moci rozloučit 11. října

Děvčata ze zdrávky mají snímek s Karlem Gottem dodnes

Věra Těšínská z Křemže.Zdroj: Deník / Zuzana Kyselová
Před lety se s Karlem Gottem potkala také Věra Těšínská z Křemže. To když někdy v roce 1982 1983 jako studentka zdravotní školy v Českých Budějovicích jela se třídou na výlet na zámek Konopiště.

Věra Těšínská z Křemže.
Děvčata ze zdrávky mají snímek s Karlem Gottem dodnes

Mistra poznala osobně i moderátorka TV Nova  

Petra Křivková-Svoboda měla tu čest setkat se s Karlem Gottem.Zdroj: Instagram Petra Křivková-SvobodaPetra Křivková-Svoboda, rodačka z jihočeské Soběslavi a oblíbená moderátorka TV Nova také zavzpomínala pro Deník na zesnulého zpěváka.

Petra Křivková-Svoboda měla tu čest setkat se s Karlem Gottem.
Mistra poznala osobně i moderátorka TV Nova

Uctívali ho jako boha i za živa, s jeho smrtí se to posílilo

Římskokatolická církev Tábor – farář a administrátor farnosti Michal Pulec. Administrátor táborské farnosti a farář Michal Pulec nezaregistroval vznik žádného pietního místa na Táborsku. „Myslím si, že Karel Gott určitě nějaké příznivce bude mít i u nás, ale zatím o žádném takovém místě, kde by se zapalovaly svíce nevím,“ sdělil.

Táborský vikariátní stavební technik Miloslav Vavřík Stavební technik táborského vikariátu Miloslav Vavřík se na úmrtí Karla Gotta dívá spíše duchovním pohledem. „Když jsem před měsíce slyšel tu píseň, kterou nazpíval s Charlotte, tak jsem si říkal, že jsou obě dcery hmotně zajištěné jako málokteré děti. Ale v té lidské rovině je to pořád jejich táta. Jsou to malé holky, které ho měly rády. V tom asi vidím tu největší tragédii,“ naznačil.

Táborský vikariátní stavební technik Miloslav Vavřík (vlevo) a farář a administrátor táborské farnosti Michal Pulec (vpravo) před kostelem sv. Václava v Plané nad Lužnicí.
Uctívali ho jako boha i za živa, s jeho smrtí se to posílilo

Karel Gott byl vynikající v muzikálu Kdyby tisíc klarinetů

Otakar Svoboda, ředitel Jihočeské filharmonie, České BudějoviceZdroj: archiv DeníkuŘeditel Jihočeské filharmonie Otakar Svoboda se v minulosti osobně setkával s Karlem Gottem jako novinář. Zpěváka považoval za slušného.

Otakar Svoboda, ředitel Jihočeské filharmonie, České Budějovice
Karel Gott byl vynikající v muzikálu Kdyby tisíc klarinetů

Měla jsem ho ráda, vzpomíná na Karla Gotta Jaroslava Šporclová

Gott kondolence radnice České BudějoviceZdroj: Deník / Jaroslav SýbekNa radnici se ve čtvrtek 3. října ráno zastavila Jaroslava Šporclová, aby napsala příspěvek do kondolenční knihy Karlu Gottovi. "Bylo to tam výše hezky napsané, akorát jsem se podepsala," říká. Karla Gotta měla prý moc ráda. "Včera jsem ho sledovala v televizi celý den. Program na jedničce jsem si nahrávala," vysvětluje fanynka a dodává: "Vybral si hezký datum. 1. října."

Přišla se s Mistrem rozloučit  

Uctít vzpomínku na Karla Gotta přišla na českobudějovickou radnici fanynka Zdeňka Čejková. "Byl můj život, mé mládí," vysvětluje žena, která se zapsala do kondolenční knihy. Taková legenda se podle ní ve světě jen tak nevidí. "Chtěla jsem mu poděkovat, co pro nás udělal, zapálit mu svíčku a rozloučit se," dodává. Na koncertě prý bohužel nikdy nebyla. "Bylo vždycky hned vyprodáno," krčí rameny a vzpomíná: "Jednou jsem lístek sehnala, ale pak se koncert zrušil. Nevím, jestli to bylo kvůli zdravotním problémům."

Vzkázal do kondolenční knihy Mistrovi: Nazdar kamaráde  

Gott kondolence radnice České BudějoviceZdroj: Deník / Jaroslav Sýbek"Nazdar kamaráde," napsal do kondolenční knihy ve čtvrtek 3. října v dopoledních hodinách Miroslav Stechter, muzikant a osobnost jihočeského folkloru. "Když jsem začínal a živil se beatem, byli jsme spolu na akcích. Taky jsme točili filmy," vysvětluje, jak vzniklo přátelství. Na Karla Gotta vzpomíná jen v dobrém. "Byl to Mistr a kamarád. Nechal se fotit," vypráví muž, který prý Mistra pamatuje z pódia, ze šatny i hospody.

Paní Renata získala Mistrův podpis na CD na břehu Vltavy

Manželé Wolákovi z Českého Krumlova nechyběli při tom, když v roce 2005 přijel Karel Gott do Českého Krumlova oslavit své 66. narozeniny.

Renatě Wolákové se podařilo v Českém Krumlově s Karlem Gottem setkat osobně.
Paní Renata získala Mistrův podpis na CD na břehu Vltavy

Lidé nechávají vzkazy v pamětní knize

Pocta Karlu Gottovi.Zdroj: Deník / Petr ŠkotkoVedení města Strakonice nechalo instalovat 3. října do recepce městského úřadu pamětní knihu, kam chodili lidé psát vzkazy Karlu Gottovi.

Pocta Karlu Gottovi.
Lidé nechávají vzkazy v pamětní knize

Charlie, všechno je jinak a to jinak je ještě jinak…  

Kytarista Charlie Blažek spolupracoval s Karlem Gottem mnoho let.Zdroj: Archiv Charlie BlažkaCharlie Blažek, uznávaný český kytarista, aranžér a hudební režisér, který má na kontě více než dvě stovky hudebních alb z oblasti popu, jazzu i vážné hudby, byl dlouhé roky blízkým spolupracovníkem Karla Gotta. Tento výjimečný kytarista pochází z Katovic u Strakonic.

Kytarista Charlie Blažek spolupracoval s Karlem Gottem mnoho let.
Charlie, všechno je jinak a to jinak je ještě jinak...

Na českobudějovické radnici budou kondolenční listiny

Před českobudějovickou radnicí příznivci legendárního zpěváka Karla Gotta k jeho fotografii pokládají květiny a zapalují u ní svíčky.Zdroj: Deník / Edwin OttaČeské Budějovice - Ve čtvrtečním ránu přibyly další svíčky a květiny před českobudějovickou radnicí. Smuteční černobílý snímek Mistra Karla Gotta lemovaly hořící svíčky i rudé a žluté růže.

Před českobudějovickou radnicí příznivci legendárního zpěváka Karla Gotta k jeho fotografii pokládají květiny a zapalují u ní svíčky.
U snímku Mistra přibyly svíčky i květiny

Karel Gott byl vtipný, vzpomíná muž, který produkoval jeho koncerty  

Zdeněk Volf se setkal s Karlem Gottem v minulosti několikrát. Mezi lety 2006 až 2015 produkoval několik jeho koncertů v Českých Budějovicích a v Plzni. 

Somersby retropárty na českobudějovickém výstavišti v roce 2017 za účasti Karla Gotta.
Karel Gott byl vtipný, vzpomíná muž, který produkoval jeho koncerty
Lidé zapalují svíčky a nosí květiny pod českobudějovickou radnici za zesnulého Karla Gotta.
Na českobudějovické radnici budou kondolenční listiny

Na mnoha místech již vznikají pietní místa, kde lidé mohou Mistrovi vzdát hold. 
- Po tři dny bude možné na českobudějovické radnici vyjádřit podpisem smutek nad úmrtím legendárního zpěváka Karla Gotta.
- Ve čtvrtek vystaví kondolenční listiny také na recepci strakonické radnice na Velkém náměstí.

Zpíval tenkrát novinku Přijela pouť

Helenu Pohořálkovou z Milevska si získal Karel Gott za fanynku už v jejích dvanácti letech. "Bylo to asi v roce 1975, kdy mě rodiče poprvé vzali na Letní mírové slavnosti, které se pravidelně konaly v parku na Orlíku. Byla tam pouť, stánky s občerstvením a vždy nějaký koncert. A já tam hned napoprvé byla na koncertě Karla Gotta. Zpíval tam tenkrát novinku Přijela pouť a strašně moc se mi to líbilo."

Karel Gott.
Už ve dvanácti letech se stala fanynkou Karla Gotta

Své největší turné zahájil Karel Gott v roce 2012 v Táboře

Přes čtyři tisíce fanoušků všech generací po tříhodinovém koncertu odměnilo na pódiu Mistra bouřlivým potleskem.

R.I.P. Karel Gott. Snímek je z koncertu retropárty, který se konal na českobudějovickém výstavišti v roce 2017.
Odešla hudební legenda Karel Gott. Jak Jihočeši vzpomínají na Mistra?