Lidé se nejvíce obávají toho, že Zlatý most bude už stále průjezdný. „Vždyť tam vede cyklostezka, nějaký blbec tam s autem vletí moc rychle a něco se stane. Pořád nám radnice tvrdí, jak chce dopravu dostat co nejdále od centra a teď udělají tohle,“ říká rozčileně k otevřenému Zlatému mostu Tadeáš Vávra bydlící v centru města.


Radnice však v žádném případě nehodlá Zlatý most nechat otevřený pro silniční provoz. V nejbližších hodinách se na něj opět vrátí starý zaběhnutý systém.


„Nejpozději do konce tohoto týdne bude vráceno vše do původního stavu. Takže zde budou osazeny značky vymezující pěší zónu a nebudou chybět ani květináče,“ ubezpečila včera nespokojené obyvatele tisková mluvčí radnice Jitka Welzlová. „Důvod, proč mohou po mostě stále jezdit vozidla, je ten, že zatím stavba u Železného mostu nebyla oficiálně předána městu. Přejímací řízení bylo přerušeno, protože chybí od stavební firmy dokladová část,“ dovysvětlila Welzlová časové průtahy.


S rekonstrukcí kanalizace v ulici F. A. Gerstnera, kvůli které byl právě Železný most uzavřen, byly také problémy. Stavební firma Stavitelství Havlíček totiž opravu, která začala v květnu, protáhla hned o několik týdnů.


„Kdo by si to nepamatoval, byl tady úplný chaos. Všude samé tatrovky pak ještě do toho stavba u zimního stadionu. Ještě, že už se tudy může normálně jezdit,“ mávl rukou nad situací Tadeáš Vávra.