Po příjezdu na místo strážníci viděli před panelákem vyhozenou televizi, varnou konvici, sáčky s potravinami a několik fotografií. Vzápětí hlídka spatřila silně rozrušeného muže, který stál na balkoně ve druhém patře s rukama nad hlavou a hlasitě vykřikoval. Hlídka s mužem začala komunikovat a po chvíli, kdy se podařilo najít svazek klíčů od bytu a vchodových dveří od domu, který také muž vyhodil po tom, co se v bytě zamkl, šla hlídka do jeho bytu.

Po odemčení bytu strážníci spatřili muže, který stál v chodbě s rukama nad hlavou, brečel a byl silně rozrušený. Jeden ze strážníků začal s mužem komunikovat, ten se po chvíli uklidnil a byl vyzván, aby vyšel ze svého bytu. Hlídce sdělil, že má psychické problémy, s nimiž se léčí, ale už nějakou dobu má vysazené prášky, které dříve užíval. Řekl, že má zákaz se stýkat se svou dcerou, kterou již několik let neviděl.

Žena mluvila z cesty, zřejmě vlivem návykových látek.
V noci se krčila na parkovišti v Jírovcovce s kočkou v náručí a tvrdila, že létá

Také strážníkům sdělil, že má druhý byt ve Zlivi, od kterého má tři klíče, jeden má on, druhý klíč má jeho otec a třetí klíč mu údajně někdo vzal a chodí neoprávněně do bytu. Z toho důvodu byl frustrovaný. Hlídce ještě řekl, že byl v minulosti ve výkonu trestu. Věci létaly z bytu ve 2. patře. Rozrušeného muže si převzala záchranka.Věci létaly z bytu ve 2. patře. Rozrušeného muže si převzala záchranka.Zdroj: Městská policie Hluboká nad Vltavou

Strážníci na místo přivolali záchranku, která muže odvezla do budějovické nemocnice na psychiatrické oddělení k hospitalizaci. Případ byl předán policii kvůli podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví.