Město Zliv je vyhledávanou rekreační oblastí. Rozkládá se na březích tří vodních ploch – Bezdrev, Zlivský rybník a Mydlovarský rybník. A právě u Mydlovarského rybníka bylo o víkendu po necelém půl roce stavebních prací a finálních úprav slavnostně otevřeno Oranžové hřiště v Autokempu Mydlák. Pásku za účasti místních obyvatel, a především dětí, přestřihli představitelé města společně s Petrem Šuleřem, vedoucím komunikace jaderných elektráren ČEZ.

Příspěvek od Nadace ČEZ pokryl pořízení prolézací kostky. Hřiště budou využívat děti ve věkové kategorii od 2 do 12 let. „Jsem rád, že se podařilo na tomto místě, vybudovat hřiště, které bude sloužit dětem, mladistvým, ale i návštěvníkům Autokempu Mydlák, který je ve správě města Zliv,“ sdělil radní města Petr Ferebauer. Otevřeno bude nepřetržitě, o správu a údržbu se podělí pracovníci organizace Městské hospodářství Zliv.

„Prostřednictvím grantového programu Oranžové hřiště pomáháme obcím a městským částem financovat výstavbu a rekonstrukce venkovních hřišť již od roku 2003. Rodina Oranžových hřišť je opravdu velmi pestrá a ta v rekreačních oblastech patří k nejvyužívanějším.“, uvedl Petr Šuleř, zástupce Nadace pro jižní Čechy