23. listopadu odpoledne sebral v šatně mateřské školy z pověšeného kabátu klíče od Fiatu Punto, s autem jezdil, přestože měl řízení soudně zakázáno, a když ho kolem 23. hodiny odstavil, vzal z něj dětskou autosedačku a rádio. K zahlazení stop ve vozidle rozsypal pepř.

Jindy zase odpoledne na parkovišti na Ledenické vypáčil u nissanu víčko palivové nádrže a hadičkou odčerpal nejméně 20 litrů nafty. Zbytek nechal vytéct. Od 40 litrů nafty odlehčil stejným způsobem i avii ve Vodní ulici a zbytek asi 60 litrů unikl. Navíc odnesl dvě autobaterie. Z 1. na 2. prosince v Dobré Vodě z volně přístupné zahrady odcizil řetěz deseti LED rampouchů a světelného soba. Druhý den se tam vrátil a vzal trafo, kabely, Santa Clause a kavkazskou jedličku…

Recidivista

Když tuto sérii vážil Okresní soud v Českých Budějovicích, konstatoval, že Lukáš V. byl v srpnu 2011 za krádež odsouzen ke 20 měsícům odnětí svobody. Už byl devětkrát trestán, naposledy trestním příkazem k osmi měsícům podmíněně. Rozhodnutí převzal 23. listopadu ve 13 hodin, a už kolem 15.30 kradl… Jako motiv uvedl nedostatek peněz k zabezpečení dětí.

Za nové přečiny mu soud uložil rok vězení a 18 měsíců zákaz řízení. Obžalovaný se odvolal. Podle obhájce si myslí, že soud nevzal dost v úvahu čtyři nezletilé děti, o které se stará. Do problémů se dostal vlastní vinou, ale profit z trestné činnosti věnoval převážně rodině. Tím obhájce nechce říci, že se pro ni krást může, ale jeho mandant se prý skutečně snaží dostat z nepříznivé situace, dochází na skupinovou protidrogovou terapii, hodlá se léčit, přihlásil se k akci Prevent, která pomáhá hledat delikventům cestu. Proto navrhl uložit obviněnému ještě podmíněný trest.

Krajský soud doplnil dokazování informací, že byly podány další tři návrhy na potrestání Lukáše V. opět za obdobné delikty, a odvolání obžalovaného zamítl.