Čtyřletý labrador měl několikadecimetrové spáleniny srsti mezi ušima, na hřbetu a na boku. Jeho léčení trvalo čtyři týdny.

Mladík u Okresního soudu v Českém Krumlově řekl, že se za čin stydí. Nemůže pochopit, co ho to napadlo. S přítelkyní byli ten večer v hospodě, při jízdě autem domů ho stavěli policisté a sebrali mu řidičák. Byl z toho rozmrzelý, doma se ohnal po psovi, ten na něho zavrčel, pak se přikrčil u otevřené trouby a sám prý do ní zalezl. Žádných zranění si na něm nevšiml, nalil mu vodu do misky a šel spát. Rozvedl, že měl v tu dobu psychické problémy, docházel k psychiatrovi. Teď už dobrovolnou léčbu ukončil.

Brutální týrání psa má na svědomí muž z Krumlovska. Svého čtyřnohého přítele násilím strčil do trouby, kterou rozhicoval na víc než 100 stupňů. Zvíře přežilo a je relativně v pořádku.
Mladík strčil psa do rozpálené trouby

Vypovídal svědek, kterému obviněný tehdy v noci řekl, že psa musel potrestat, protože zlobil.

Znalci u obžalovaného zjistili úzkostnou povahu. Nemá zvýšené sklony k agresivnímu jednání, netrpí duševní chorobou ani poruchou, akutní psychickou léčbu nepotřebuje.

Zločiny z archivu.Zdroj: DeníkSoud ho uznal vinným přečinem týrání zvířat zvlášť surovým nebo trýznivým způsobem a uložil mu čtyři měsíce podmíněně na rok a půl. Pro uložení ochranného léčení psychiatrického v ambulantní formě, které navrhovala státní zástupyně, soud neshledal zákonné podmínky. Takové opatření je závažným omezením osobní svobody v zájmu ochrany společnosti a lze je uložit jen za účelem terapeutického působení na pachatele, který trestný čin spáchal ve stavu vyvolaném duševní poruchou a jeho pobyt na svobodě je nebezpečný, nebo pachateli, který zneužívá návykovou látku, spáchal trestný čin pod jejím vlivem nebo v souvislosti s jejím zneužíváním. To v tomto případě nebylo prokázáno, popsal tehdy náš list ze soudní síně.

Auto zavražděného muže nalezené na odpočívadle mezi Lomnicí nad Lužnicí a Veselím nad Lužnicí.
Zločiny z archivu: Chladnokrevná loupežná vražda...

Odvolání žalobců proti tomu krajský soud zamítl. Skutek shledal excesem obžalovaného, nebyl vyústěním nějakého dlouhodobého chorobného stavu nebo návyku, který by hrozil opakováním. Okresní soud se s touto okolností podle odvolacího senátu vypořádal správně.

K dotazu Deníku na osud labradora obhájce obviněného řekl, že ho jeho klient dobrovolně předal do útulku, odkud si ho předtím vzal.