První případ začal voláním na linku 158 kolem 7. ranní: „Ve výtahu mám zamčeného zloděje.“ Jak popisuje mluvčí policistů Jiří Matzner, budějovická hlídka na místě zjistila, že kupodivu nešlo o panelový dům s výtahem, ale restauraci.

„Její personál při příchodu zjistil zloděje ve sklepě, nezaváhal a pod pivním výtahem zloděje zamkl,“ říká mluvčí. Lumpa vysvobodili policisté, kteří zjistili, že muž byl v březnu odsouzen k výkonu trestu odnětí svobody, a tak jej převezli pod další zámek, tentokrát budějovické vazební věznice.

Během dopoledne pak policisté vyjížděli ke Zlaté Koruně na poničenou střechu. „Jak se ukázalo, sousedi poškozených chovají dobytek a kozy. Kozy si oblíbily střechu sousedů a při procházkách po ní ji poškozují,“ říká Jiří Matzner s tím, že škodu majitelé spočítali na 5000 korun. „Policisté poškození zadokumentovali a snad se sousedi domluví na náhradě škody. Převážet kozy do vazby by policisté nechtěli,“ usmívá se mluvčí.

Trojlístek pachatelů uzavřel v pondělí trojici zajímavých případů.Trojlístek pachatelů uzavřel v pondělí trojici zajímavých případů.Zdroj: Policie ČR

Krátce po obědě se ozvali kolegové z Rakouska, že pátrají po odcizeném elektrokole, které je vybaveno GPS a signál lokalizuje kolo v Českých Velenicích. Policisté během výjezdu zjistili, že kolo je v pohybu. „Pátrali tedy po cyklistovi směrem k Rapšachu. Na jedné lesní cestě zkontrolovali podezřele odstavenou octavii. Ve vozidle byly policistům dobře známé tři osoby a také odcizené kolo a další pravděpodobně kradené zboží, snad ze supermarketů z Rakouska,“ uvádí mluvčí Matzner.