„Policisté věnovali zvýšenou pozornost vytipovaným objektům a místům,“ naznačila včera okresní policejní mluvčí Regina Tupá, jak se kriminalistům podařilo pachatele zadržet. Oba obvinění muži se v průběhu středečních výslechů ke svému jednání spontánně doznali.


Jedná se o dvojici, která má na svědomí dvě loupežná přepadení pobočky České Spořitelny v Kněžskodvorské ulici 20. a 30. července. Starší (27) sám zamířil na začátku minulého prosince do sázkové kanceláře Change, následně před Vánoci do Fortuny a 13. března si vybral směnárnu na náměstí Přemysla Otakara II. Dvacáté června se opět vydal do Change.


„Společně pak s šestadvacetiletým obviněným, po předchozí vzájemné dohodě, vždy pod pohrůžkou střelné zbraně, uskutečnili 26. června loupežné přepadení směnárny Ell Change na náměstí Přemysla Otakara II. O den později podnikli útok v herna baru v ulici M. Vydrové, a 29. června přepadli herna bar na Lidické třídě,“ dodala mluvčí.


Celkem způsobili škodu za 694 234 korun.


Od začátku letošního roku se na českobudějovickém okrese stalo osmdesát přepadení. Úterním úspěchem se policistům podařilo zvýšit objasněnost na padesát procent.