Na přelomu června a července se udála viditelná změna na Sokolském ostrově v Budějovicích. Dosavadní autíčko, ze kterého se podávalo občerstvení, muselo odjet, protože mu skončila smlouva. Radnice ale nechala postavit o kousek vedle nový modul, ve kterém majitel autíčka bude dále působit.

Vítězem výběrového řízení na provozování nového občerstvení se stal David Dvořák, kterého zákazníci znali z dosavadního autíčka celé roky. Nové občerstvení se nachází na místě, kde dříve býval tenisový kurt.

Víc prostoru

„Pozemek před lety koupilo město od TJ Sokol. Nové modulární zázemí začalo vznikat počátkem letošního roku vybudováním inženýrských sítí, vlastní stavbou a sociálním zařízením. Investice představovala celkem 8,5 milionu korun,“ říká náměstek primátorky Tomáš Bouzek. „Nájemce se do nového objektu přestěhuje postupně do poloviny července a bude tak ve svém úspěšném podnikání pokračovat jen o pár metrů dál,“ dodává náměstek. Podle schváleného konceptu tam vznikne větší prostor pro rodiny s dětmi i kulturní akce.

David Dvořák chce kromě jiného rozšířit půjčovnu vybavení pro sport a plavbu, nabídnout cvičení jógy, kulturní akce, divadelní představení. „A samozřejmě, že si tam lidé dají výběrovou kávu, čepované pivo, drobné jídlo i zmrzlinu,“ říká náměstek primátorky Tomáš Bouzek s tím, že výše měsíčního nájmu je 85 tisíc korun.