Zajímavý program v návaznosti na Dušičky a Halloween si připravila privátní zoologická zahrada ve Dvorci u Borovan. Nadšení vzbudil u malých i velkých návštěvníků, nechybělo strašidelné malování na obličej a speciální komentovaná prohlídka.

„Líbili se mi hlavně hadi, papoušci a zebry. Na tom strašidelném výšlapu mě bavilo hodně plnění úkolů, chytání myšky a taky poznávání zvířat ve sklenici po hmatu,“ hodnotila výlet šestiletá Adéla Kostrounová.

Připomínali vyhynulé druhy

Odpolední program v zoo přilákal desítky lidí i díky přívětivému počasí. Jak přiblížila edukační pracovnice zoo Kateřina Šachlová, která má na starosti programy a akce pro děti, tematickou zábavně vzdělávací akci zaměřili zejména na vyhynulá zvířata. „Nechtěli jsme dělat nějakou ohromnou show či zámek hrůzy, ale připomenout svátek mrtvých i v oblasti fauny. Konkrétně jde o živočichy, kteří vyhynuli kvůli lidem a ztrátě přirozeného prostředí,“ vysvětlila s tím, že si tak návštěvníci cestou po zoo připomínali například vakovlky, zebry kvaga, alku velkou, doda, korouna bezzubého a další již nežijící druhy.

Děti zvládaly svůj strach

Přitom děti plnily úkoly, ke kterým byla třeba notná dávka odvahy. „Připravili jsme šest úkolů, pro někoho jsou banální, jiní je považují za výzvu. Třeba posadit se vedle kostry, dotknout se obrovského pavouka či sáhnout do neznámého prostoru, může znamenat pro některé děti překonání velké překážky a sama sebe,“ míní Šachlová.

Modelářská výstava Jihočeský kapr 2023 v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích v sobotu 4. listopadu.
Jihočeský kapr přilákal do muzea stovky nadšených modelářů a modelářek

Kromě toho vrchní malířka zoo malovala strašidelné masky zájemcům z řad dětí i dospělých a kuchařky přichystaly polévku z hadích ocásků. Vítaným zpestřením bylo také krmení šelem.

Už nyní zaměstnanci Zoo Dvorec chystají tematické vánoční programy, zejména Mikulášskou nadílku. Výjimečně díky hezkému počasí má zahrada otevřeno i během listopadu o víkendech od 11 do 16 hodin. V zimním období se zaměstnanci věnují hlavně edukačním programům pro školy a školky, které si u nich lze objednat. Ty mají za cíl přiblížit posluchačům život zvířat a práci v zoologických zahradách. Součástí programu je i ukázka některých druhů zvířat.