Celý den zde budou probíhat soutěže a hry, připravené nejen týmem zoo, ale i našimi partnery, jako je Národní park Šumava, bude se to jen hemžit kapry, alespoň těmi papírovými - chystá se totiž malování Kapra Jakuba s Koh-i-noorem, kde každou sudou hodinu proběhne vyhlášení o nejkrásnějšího kapříka.


Dále se na vás těší Český svaz včelařů, který si na tento den připravil povídání o včelách. Od deseti do čtrnácti hodin se mohou děti zapojit do soutěží a her v rámci kampaně MayDay za záchranu evropských šelem. Toto téma je cíleně vybráno jako odkaz na celoroční projekt Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií za záchranu evropských šelem.


Na pódiu u restaurace vás budou bavit Rybníkáři se svou Vodnickou školou, a to v časech 11.30 - 12.30 h a 14.30 - 15.30 h. Ve 14 hodin na tomto pódiu dojde k vyhlášení výsledků literární soutěže, jak jinak než inspirované evropskými šelmami. Ceny vítězům předá sám král Pohádkového království Zdeněk I. Troška. Ten pak uspořádá v zoo svou pohádkovou autogramiádu.


Od půl jedné odpoledne se na stejném místě u restaurace můžete nechat povozit na ponících nebo zhlédnout letecké manévry zdejších dravců. Jako již tradičně se můžete zúčastnit komentovaných krmení zvířat, tentokrát je rozvrh následující: v půl jedenácté to bude vydra, v půl jedné medvědi, ve tři čtvrtě na tři opět vydra a po třetí hodině poobědvá kočkodan husarský.


Zoo Ohrada si pro své návštěvníky i o narozeninách připravila křest jarních mláďátek a tentokráte hned dvou druhů. V jedenáct hodin dopoledne proběhne křest klokana rudokrkého, kterého pokřtí Marian Roden, a v půl čtvrté pokřtí Zdeněk Troška ovečku ouessantskou.


Tento slavnostní den se samozřejmě ponese i v duchu ochrany přírody, proto je pro všechny příchozí připravena akce ve spolupráci s kolektivním systémem Elektrowin nazvaná S vysloužilci do zoo! Pokud vám doma překáží stará žehlička, vysavač, rychlovarná konvice či jiný vysloužilý elektrospotřebič, vezměte ho s sebou na prvního máje do zoo. „Vysloužilce“ zde můžete vyměnit za volnou vstupenku pro dítě či slevu ve stejné hodnotě pro dospělého a ještě k tomu dostanete dárek.