„Každý týden hraje jedno divadlo jednu pohádku. Všechny pohádky jsou se zvířecí tématikou nebo v nich vystupují zvířátka,“ poznamenala k programu lektorka vzdělávání z hlubocké zoo Kateřina Vlčková.

Představení se konají od pondělí do pátku vždy dvakrát denně, v 9.45 a v 11 hodin. Určená jsou zejména pro předškoláky a děti z prvních a druhých tříd základních škol.

Na divadlo mohou přijet jak školní kolektivy, tak i rodiny s dětmi. „Rodič zaplatí vstup do zoo a dítě platí padesát korun za divadlo a vstup do zoo má zdarma,“ upřesnila Vlčková.

Děti se ale kromě pohádky mohou těšit i na samotnou cestu do pohádkové zoo. Mohou totiž využít speciální nabídky Českých drah (ČD).

„Ve dnech 18. května až 12. června do vybraných vlaků jedoucích do a z Hluboké nad Vltavou řadíme speciální vozy určené přednostně pro návštěvníky Dětských divadelních dnů. Tyto vozy jsou označené logem ZOO Ohrada a jezdí jen v pracovní dny,“ uvedl Pavel Kosmata z Krajského centra osobní dopravy ČD v Českých Budějovicích.

Vlaky jedou z Protivína denně v 8.18 a zpět ve 12.19 a z Českých Budějovic v 10.11 a zpět ve 12.48. Pro kolektivy jsou připraveny skupinové slevy. Každý školák starší 10 let (nebo každá paní učitelka) může také vzít s sebou 2 děti z mateřské školy (do 6 let věku) a ty jako spolucestující pojedou zdarma.