„Mezi nejroztomilejší asi patří sedm malých nosálů červených a dva letošní kočkodani husarští. V červnu se narodila další dvě mláďata muflonům a u divokých koček si hraje roztomilé dvouměsíční koťátko. Také Soví les je plný mláďat. Pyšní se jimi kulíšek nejmenší, puštík bělavý, puštík bradatý, kalous ušatý, sýc rousný i sovice sněžná,“ vyjmenovala Zuzana Štětková z oddělení ekologické výchovy a propagace.


Zoo vůbec si pro letošní prázdniny připravila několik novinek. „Jezevčí skálu, což je expozice lišek, jezevců a divokých koček. Pro děti se připravuje zvláštní vstup do nory, kde se setkají s jezevcem přímo v jeho pelíšku,“ naznačila včera.


„Otevřena je i velká průchozí voliéra pro ptáky z českých lesů. Návštěvníci zde procházejí lesem a nad hlavami jim poletuje množství našich ptáčků. Nechybí ani potůček, který se proplétá mezi skalami a vtéká do malého jezírka,“ dodala.


Lákadlem pro děti bude jistě hřiště s „pavoučími sítěmi“, po kterých se mohou dostat až k zakrslým kozičkám.


Pro zájemce začne tuto sobotu výstava Lidé a země ve fotografii. Putovní výstavu unikátních snímků předních českých fotografů připravil pro své čtenáře a návštěvníky zoologických zahrad časopis Lidé a Země. Výstava v Zoo Ohrada končí 28. srpna.
Ovšem i na konec léta nebude smutný. 1. září zde vypuknou dětské hrátky.


Hlubocká zoo si pro návštěvníky o těchto prázdninách připravila řadu novinek a lákadel. Foto: zoo Ohrada