Společnost dm drogerie markt s.r.o. letos již 6. rokem pořádá dm preventivní program Veselé zoubky. Program je především pro prvňáčky základních škol a je koncipován tak, aby si děti hravou formou mohly osvojit správné návyky v oblasti ústní hygieny. Letos program osloví 45 000 prvňáčků, za 6 let trvání „Veselých zoubků" to je již více než 220 000 dětí. Další tisíce dětí se letos s programem setkají i mimo budovy škol.

„To, jak na Veselé zoubky reagují učitelé a rodiče prvňáčků, nás přivedlo na myšlenku zpřístupnit Veselé zoubky i zákazníkům našich prodejen," řekla Martina Horká, vedoucí resortu marketingu a nákupu v dm. Zábavný den s Veselými zoubky, určený nejen pro děti různého věku, ale také pro jejich rodiče či prarodiče, nabídne zákazníkům každá prodejna dm.

„Je smutné, že zubní kaz patří k nejrozšířenějším nemocem světa, ačkoliv jeho prevence je relativně snadná a dostupná každému," dodala Martina Horká.

Zábavné dny s Veselými zoubky se budou konat během března a dubna postupně ve všech prodejnách dm. Zoubková víla a Zoubkový skřítek dětem ukáží, jak si správně čistit zoubky, hravou formou přezkouší jejich znalosti dentální hygieny a případně je i odmění drobným dárkem.

Světový den ústního zdraví

Počátek jara jako termín pro konání zábavných dnů s Veselými zoubky nezvolila dm náhodou. V neděli 20. března se totiž již tradičně od roku 2008 slaví Světový den ústního zdraví. Svátek organizuje Světová dentální federace (FDI) a národní dentální asociace ve spolupráci s globálními partnery. V České republice ho podporuje Česká stomatologická komora, Asociace dentálních hygienistek a významné firmy, které se angažují v osvětě ústního zdraví.

Jeho cílem je připomenout význam ústního zdraví a celosvětově zlepšit povědomí o významu ústní hygieny při prevenci onemocnění dutiny ústní v každém věku.